Magazin
25 Mayıs 2018 10:45 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:14

Morgan Freeman hakkında 8 kadından taciz suçlaması!

En az 8 kadın, Oscar ödüllü Hollywood yıldızı Morgan Freeman tarafından uygunsuz davranışlara veya tacize maruz kaldığını açıkladı.

ABD merkezli haber kanalı CNN'in muhabirleri tarafından yürütülen araştırma kapsamında 16 kadınla görüşüldü. Görüşülen kadınlardan 8'i, Morgan Freeman tarafından taciz ya da uygunsuz davranışa maruz kaldığını anlattı, diğer 8 kadın ise aktörün söz konusu davranışlarına tanık olduklarını iddia etti.

Kadınların maruz kaldığı ya da tanık olduğu davranışların 80 yaşındaki aktörün sahibi olduğu prodüksiyon şirketi Revelations Entertainment'ta, film setlerinde ya da çeşitli film etkinliklerinde gerçekleştiği belirtildi. İddia sahibi 8 kadının bir kısmı yaşadıklarını 'cinsel taciz', bir kısmı da 'uygunsuz davranış' olarak değerlendirdi.

Freeman'ın bedenleri hakkında sık sık yorum yaptığını ve yakışıksız bakışlara maruz kaldığını söyleyen kadınlar, kendilerini huzursuz hissettiklerini de ifade etti.

"KASTEN YAPMADIM"

İddialar sonrasında açıklama yapan ünlü aktör özür diledi. Freeman, "Beni tanıyan ya da birlikte çalıştığım herkes, insanları kasten incitmediğimi ya da onlara huzursuzluk vermediğimi bilir. Bu sebeple kendini huzursuz ya da saygısızlığa uğramış hisseden herkesten özür diliyorum, böyle bir şeyi asla amaçlamadım” ifadelerini kullandı.

'Milyonluk Bebek' filmiyle 2005 yılında 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' dalında Oscar kazanan aktör, 50 yıllık kariyerinde 100'den fazla filmde rol aldı.