Gündem
03 Mar 2015 12:18 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:05

MİT elemanı gazeteci canlı yayında panikledi: Yayınlamayın, yapmayın!

2012’de Taraf Gazetesi’nin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi Gazeteci Mustafa Özer, KCK Soruşturması’nda neden gözaltına alındığını ilk kez açıkladı

A Haber'de yayınlanan ve Sevilay Yükselir'in sunduğu %100 Siyaset programının konuğu MİT Ajanı olduğu KCK operasyonlarında ortaya çıkan eski AFP foto muhabiri Mustafa Özer'di.

2012'de Taraf Gazetesi'nin adını deşifre ettiği MİT İrtibat Görevlisi Gazeteci Mustafa Özer, Emniyet'teki ifadesinin kayıp olduğunu söyleyince Sevilay Yükselir söz konusu ifadeyi bulduklarını söyledi.

"BULDUYSANIZ YAYINLAMAYIN, BANA VERİN"

Yükselir, bulunan ifadeden bazı bölümlerin VTR olarak yayınlanacağını söyleyince Özer de "Eğer o ifadeyi bulduysanız yayınlamayın bana verin." dedi.

"YAPMAYIN..."

Ancak Yükselir ifadeden kısa bir bölüm yayınlanacağını söyleyerek VTR'nin yayına girmesini istedi.

Tam o anlarda ise Özer, yayında olduklarını fark etmeden sessizce "Yapmayın, yapmayın" dedi.

BU EMNİYETTEKİ KAYIP İFADE DEĞİL

Özer'in tepkileri eşliğinde yayına giren VTR'nin bir süre sonra yarıda kesildiği görüldü. Tekrar söz alan Mustafa Özer, "Bu gösterdiğiniz ifade polis ifadesi değil. Bu var olan savcılık ifadesi" dedi.

Özer ifadede söylemediği bazı cümlelerin eklendiğini, söylediği bazı cümlelerin de çıkarıldığını söyledi.

SANSÜR VAR MI YOK MU

Programda dikkat çeken bir diğer detay ise canlı yayında yüzü sansürlenen Özer'in VTR'lerde yüzünün net bir şekilde görünmesiydi.