Magazin
20 Haz 2024 13:42 Son Güncelleme: 20 Haz 2024 19:20

Minik Serçe Sezen Aksu Kadir İnanır'ı ağlattı

Yeşilçam'ın ünlü isimlerinden Kadir İnanır, rahatsızlığı nedeniyle Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi Kurban Bayramı'nı da hastanede geçirdi. Ünlü ismi Sezen Aksu'yla beraber bir isim daha ziyaret etti.

Hastaneye kaldırıldığı ve tedavi gördüğü yönünde haberleriyle hayranlarını korkutan Yeşilçam'ın ünlü ismi Kadir İnanır'ın sağlık durumuyla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İnanır'ın Kurban Bayramı'nı hastanede tedavi altında geçirdiği öğrenildi. Milliyet'ten Ali Eyüboğlu, İnanır'ı bayramda Sezen Aksu'nun ziyaret ettiğini yazdı.

Aksu'nun moral vermek için İnanır'ı ziyaret ettiğini belirten Eyüboğlu, "Hekimoğlu" türküsünün ziyarette duygusal anlar yaşattığını kaydetti. Sezen Aksu'nun ziyarette "Hekimoğlu" türküsünü seslendirdiğini belirten Eyüboğlu, Kadir İnanır'ın gözyaşlarına hakim olamadığını aktardı.

ZİYARETTE SÜRPRİZ İSİM

Duygusal ziyarette bir isim daha yer aldı. Eyüboğlu'nun aktardığına göre Kadir İnanır'ı Sezen Aksu'yla beraber CHP İstanbul eski İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu ziyaret etti.

İşte o yazı...

"Kadir İnanır, Ramazan Bayramı’nı hastanede geçirmişti. Taburcu olduktan bir süre sonra yine rahatsızlanınca da tekrar hastaneye kaldırılmıştı. O nedenle ünlü aktör Kurban Bayramı’nı da hastanede geçirdi.

Doktorunun denetiminde hastanedeki tedavisi süren Kadir İnanır’ın bu bayram iki sürpriz ziyaretçisi vardı. Sanatçı dostuna moral vermek için bayramda ziyaretine giden Türk pop müziğinin efsane ismi Sezen Aksu’nun yanında Kadir İnanır gibi Ordulu olan eski CHP İstanbul il Başkanı Canan Kaftancıoğlu da vardı.

Kadir İnanır’ın ziyaretçileriyle ne konuştuğunu bilmiyorum, ama bu konuyu yazmama sebep olan bilgi şu:

Sezen Aksu, arkadaşı Kadir İnanır için ‘Hekimoğlu’ türküsünü söyledi. Sezen Aksu’nun bu jesti Kadir İnanır’ı bir hayli duygulandırdı ve ağlattı.

Çünkü Kadir İnanır’ın dünyasında ‘Hekimoğlu’nun çok özel bir yeri vardı. Sanat dünyasında çoğu insan Kadir İnanır’ın bu türküyü çok sevdiğini bilir.

‘Hekimoğlu’nu derleyen kişidir Kadir İnanır... Gençlik yıllarında Beşiktaş’ta aynı evi paylaştığı hemşehrisi Ümit Tokcan ise türküyü notalara döküp, ilk okuyan, TRT ve Türk halk müziği repertuvarına kazandıran sanatçıdır.

Sezer Aksu, bayramda ziyaretine gittiği Kadir İnanır’ın türküyle bağını bildiği için ona ‘Hekimoğlu’nu söyledi."