Gündem
06 Kas 2020 09:57 Son Güncelleme: 06 Kas 2020 14:00

Minik Ayda'nın Bakan Koca'dan isteği gülümsetti

Depremden 91 saat sonra kurtarılan 3 yaşındaki Ayda Gezgin, kendisini ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan oyuncak maymun istedi..

Google Haberlere Abone ol

İzmir'deki depremde yaralanan ve tedavileri Ege Üniversitesi Hastanesi'nde devam eden yaralıları ziyaret eden Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ilk olarak Ahmet Çitim'i ziyaret etti. Sağlık durumu hakkında bilgi alan Bakan Koca, Çitim'in küçük bir operasyon geçirdiğini ve gözündeki morluğun gerilediği, durumunun iyiye gittiğini söyledi.

Bakan Koca'nın ziyaret ettiği, Rıza Bey Apartmanı'ndaki enkazdan 17 saat sonra çıkarılan İnci Okan da "Çok daha iyiyim, bacaklarımı daha rahat hareket ettirebiliyorum. Dün de bugün de ağrı kesici almadım" dedi.

Bakan Koca da "Allah’a emanet ol, Rabbim şifa versin, sabır versin" diyerek, İnci'den daha önce de söylediği keman çalma sözünü hatırlattı.

65 saat sonra enkazdan çıkarılan 3 yaşındaki Elif Perinçek ile ablaları ikizler Ezel ve Elzem'i de ziyaret eden Koca, Elif'i kucağına aldı. Bakan Koca, daha sonra yoğun bakım ünitesindeki Ayda'nın yanına giderek kendisine oyuncak bebek verdi.

Koca'nın "Beğendin mi?" sorusuna "Beğendim" yanıtını veren Ayda, "Güzel mi, adını ne koydun?" sorusuna ise "Bebek" cevabını verdi.

Ayda'nın "Bizden başka ne istersin?" sorusuna "maymun" yanıtını vermesi üzerine Bakan Koca gülerek maymunu Ayda'ya göndereceğini söyledi.