Televizyon
06 Eki 2019 09:09 Son Güncelleme: 06 Eki 2019 09:17

Milyonluk soru belli oldu! 1 milyon kazanan Arda tarihe geçti

Atv'nin fenomen yarışması, Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla yeni sezonu açtı.

'Kim Milyoner Olmak İster?' yarışmasında Arda Ayten 1 milyon liralık soruyu bilerek 1 milyon TL'yi kazandı. Yarışmacı, soruya cevap ararken İstiklal Marşı'nın on kıtasını canlı yayında okudu. Soruda, 'Hangi kelime İstiklal Marşı'nda daha az geçer' deniliyordu ve 'kan, toprak, vatan ve yurt' seçenekleri veriliyordu. Yarışmacı soruya 'toprak' yanıtını vererek 1 milyon TL'yi aldı ve yarışma tarihine geçti.

ATV'de yayınlanan Kim Milyoner Olmak İster, bu sezon Kenan İmirzalıoğlu'nun sunumuyla başladı.

1 MİLYONLUK SORU İSTİKLAL MARŞI'NDAN

Arda Ayten isimli yarışmacı, 12. soru olan final sorusuyla 1 milyon TL'ye talip oldu.

"On kıtadan oluşan İstiklal Marşı'nın tamamında bu kelimelerden hangisi diğerlerinden daha az geçer?" sorusunun seçenekleri ise "kan, toprak, yurt ve vatan" şeklinde sunuldu.

1 MİLYON TL'Yİ KAZANDI! YARIŞMA TARİHİNE GEÇTİ!

İstiklal Marşı'nın on kıtasını bildiği anlaşılan yarışmacı Arda Ayten, İstiklal Marşı'nı canlı yayında okuyarak sorulan kelimeleri saydı.

Arda Ayten, İstiklal Marşı'nın on kıtasını canlı yayında defalarca okuyarak, hem 1 milyon TL'yi kazandı, hem de izleyenlerin takdirini kazandı.

HANGİ KELİME İSTİKLAL MARŞI'NDA KAÇ DEFA GEÇİYOR?

İstiklal Marşı'nda;

Vatan kelimesi 3 defa,

Kan kelimesi 3 defa, 

Yurt kelimesi 3 defa,

Toprak kelimesi ise 2 defa geçiyor.

CEVAP: TOPRAK!

Buna göre, "hangi kelime İstiklal Marşı'nda daha az geçer?" sorusunun cevabı "toprak" oluyor.

ANNESİ GÖZYAŞLARINA BOĞULDU

1 milyon TL'yi kazanan Arda Ayten'in, doğru cevabı verdiğinin anlaşılmasının ardından gözleri doldu. Kenan İmirzalıoğlu yarışmacıyı sarılarak tebrik etti.

Arda Ayten'in yanına gelen annesi ise gözyaşları içinde oğlunun yanına gelip sarılarak, "annem, canımın içisin annem" diyerek oğlunu tebrik etti.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP'TAN TEBRİK MESAJI

Arda Ayten'in, İstiklal Marşı sorusunu, hem de İstiklal Marşı'nın on kıtasını canlı yayında okuyarak doğru cevaplayan ve 1 milyon TL'yi kazanan Arda Ayten'e TBMM Başkanı Mustafa Şentop'tan da tebrik mesajı geldi.

Yarışmacıyı Twitter hesabından kutlayan Mustafa Şentop, "ATV‘deki "Kim Milyoner Olmak İster" yarışmasında, Tıp Fakültesi öğrencisi Arda Ayten tüm soruları doğru cevapladı. İstiklal Marşı ile alakalı son sorudaki sabrı, dikkati, zekası ve hafızası ile başarıyı fazlası ile hak etti. Kendisini yürekten tebrik ediyorum." mesajını paylaştı.