Televizyon
12 Haz 2017 12:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:45

'Milyoner'in kadrolu telefon jokeri: İsmi 20 kez verildi!

Galatasaray Üniversitesi Felsefe Bölümü öğretim görevlisi Prof. Dr. Nami Başer’in ismi 20 kez 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışmasına telefon jokeri olarak verildi.

Prof. Dr. Nami Başer, 'Kim Milyoner Olmak İster'de adının sık sık 'telefon jokeri' olarak verilmesiyle dikkatleri çekti.

Sabah'ın haberine göre; öğrencileri tarafından 'Her şeyi bilen hoca' olarak tanınan, saygı duyulan ve okul içinde çok sevilen Başer, 'Kim Milyoner Olmak İster' yarışması izleyenleri tarafından ise 'cankurtaran joker' olarak tanımlanıyor.

Son olarak Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Öykü Sofuoğlu'nun 3 Haziran'daki yarışmasında telefon jokeri olarak yayına bağlanan Başer, sorunun yanlış anlaşılması ve sürenin yetmemesi nedeniyle cevap veremedi."KADROLU TELEFON JOKERİ NAMİ HOCAMIZ"

Programın sunucusu Murat Yıldırım, telefon jokeri olarak Nami Başer'in seçilmesi üzerine, "Kadrolu telefon jokeri Nami Hocamız, kendisini artık herkes tanıyor. Buraya da bekliyoruz. Öğrencileriniz gelmediği için ne zamandır sizi arayamıyoruz, kusura bakmayın" diyerek hem yarışmaya davet etti hem de şakalaştı.

Yıldırım, yarışmacı Öykü Sofuoğlu'na "Herkes neden Nami hocamızı seçer?" sorusunu yönetti. Sofuoğlu, "Nami Hoca 'asyaklı kütüphane' kelimesinin sözlük anlamıdır, muhteşem bir bilgi birikimine sahiptir" yanıtını verdi.Üniversitenin Sinema ve Tiyatro Kulübü danışman hocası da olan ve öğrencilerinin sorularını yarışma dışında da yanıtsız bırakmayan Başer, "Birçok öğrencim yarışmada telefon jokeri olmam için geliyor. Şimdiye kadar yaklaşık 20 kişi geldi. Bugüne dek 5 kez arandım ve 4 kez müdahale edebildim. Bir defasında arandığımda telefonum meşguldü bağlanamadım. Son katıldığımda ise yanlış anlaşılma oldu; zamanımız yetmedi soruya cevap veremedim" dedi.

Galatasaray Lisesi mezunu Prof. Dr. Nami Başer, lisenin Tevfik Fikret'ten sonra en yüksek ortalamayla mezun olan öğrencisi oldu. Galatasaray Lisesi'ni birincilikle tamamladı ve dönemin Fransa Cumhurbaşkanı Charles de Gaulle'ün sağladığı özel bursla Strasbourg Üniversitesi Felsefe ve Edebiyat Bölümü'nde okudu.