Medya Günlüğü
04 Ara 2019 11:29 Son Güncelleme: 04 Ara 2019 12:19

Milliyet yazarından Can Yaman çıkışı: Fazla libido kulaklara zarar!

Oyuncu Can Yaman'ın verdiği bir röportajda eski partneri Selen Soyder hakkında yaptığı 'libidosu düşük' şeklindeki yakıştırmasına bir tepki de Milliyet yazarı Özay Şendir'den geldi.

Google Haberlere Abone ol

Can Yaman'ın verdiği bir röportajda "Başrol çiftinin libidosunun yüksek olması lazım. Son yıllarda işi tutmayan jönlere bak; hepsinin libidosu olmayan partnerleri vardı” açıklaması sosyal medyada olay oldu.

Can Yaman, "Demet biraz snob olsaydı asla uyumlu olamazdık. Mesela “Hangimiz Sevmedik” dizisindeki partnerim Selen Soyder’le bu yüzden problem yaşadım." diyerek eski partnerine de göndermede bulunmuştu.

Libido açıklamasından sonra eleştirilere maruz kalan Can Yaman sessizliğini korurken tartışmaya Milliyet yazarı Özay Şendir de dahil oldu.

Şendir, “Yani dizisi tutmayan jönlerle, libidosu olmayan partnerler arasında bir ilişki kurmak mümkün değil. Ama anladık ki, fazla libido, kulaklara zarar veriyor, ağızdan çıkanı duymasına engel oluyormuş...“ diyen Can Yaman’a bugünkü köşesinden sert tepki gösterdi.

İşte Özay Şendir'in ilgili yazısı:

FAZLA LİBİDO KULAKLARA ZARAR!

“Son yıllarda işi tutmayan jönlere bak; hepsinin libidosu olmayan partnerleri vardı” diye buyurmuş Can Yaman...
Demek tüm suç Meryem Uzerli’ninmiş, ‘Gecenin Kraliçesi’nin tutmamasında. Oysa senaryousu sıkıntılı bir diziydi, üstelik yayın öncesi öyle büyük bir beklenti yaratıldı ki, ekrana gelen hayal kırıklığı oldu.
Bir de Farah Zeynep Abdullah var, bu mantığı doğru kabul edecek olsak, ‘Kurt Seyit ve Şura’nın faturasını da ona kesmemiz gerek. Çok örnek yazarım ama anlamsız olur.
Düşünün, Fatih Sultan Mehmed’in hayatının bir kesimi, iki kere, dizi yapıldı Türkiye’de ikisi de battı. Üstelik ikinci denemede Kenan İmirzaloğlu gibi oynadığı her dizi zirve yapmış biri vardı.
Hikaye libidodan önemlidir, yönetmenin hikayeyi sürükleyerek anlatma becerisi, kanalın hitap ettiği kitleyle, dizinin kitlesi arasındaki
uyum, doğru günde yayın gibi bir sürü libidodan önemli sebep sayılabilir.
Daha uç bir örnek ‘Al Yazmalım’... Güzel bir işti ama seyirci, Kadir İnanır ve Türkan Şoray’dan sonra aynı hikayenin dizi versiyonunu kabul etmedi.
‘Estağfurullah Yokuşu’ da sıcacık, güzel bir diziydi. ‘Ezel’de, Cengiz karakteriyle ünlenen Yiğit Özşener, Hande Ataizi, Hümeyra ve Nehir Erdoğan gibi isimlerin rol aldığı bir iş final bölümü bile yapamadı.
Yani dizisi tutmayan jönlerle, libidosu olmayan partnerler arasında bir ilişki kurmak mümkün değil. Ama anladık ki, fazla libido, kulaklara zarar veriyor, ağızdan çıkanı duymasına engel oluyormuş...