Medya
21 Ara 2018 11:18 Son Güncelleme: 21 Ara 2018 11:27

Milliyet yazarı seyirciyi suçladı: "Murat canavarını biz yarattık, Acun değil"

Milliyet yazarı Özay Şendir, Yemekteyiz ve MasterChef yarışmalarıyla tanınan Murat Özdemir'in papağanına uyguladığı işkenceyi köşesine taşıdı.

Özay Şendir, "Murat canavarını biz yarattık, Acun değil" başlığıyla yayımlanan yazısında Murat Özdemir'in papağana işkencesini değerlendirdi.

"Belki gelecekte bu tür programlara katılan adamlardan sabıka kaydı da istenir ama bugün çuvaldızı kendimize batırmamız lazım. Murat ve benzeri canavarları yaratan biziz aslında. Biz deyince, önce seyirci halimizden başlamak lazım. Yarışmalara katılmak için başvuru da bulunanları, gösterecekleri performansa göre değerlendirmiyor yapımcılar uzun zamandır" ifadesini kullanan Şendir, şöyle devam etti:

— Hikayesine göre seçiyorlar. Çünkü biz kendi hikayemize yakın bulduğumuz ya da öyküsünü sevdiğimiz birini destekleme ve seyretme eğilimindeyiz seyirci olarak.
Sonra işin medya kısmı var. Şöhretini korumak için papağana işkence yapan Murat, kötü örnek de, damat adayı olarak kazandığı şöhretini korumak için canlı yayında kafasında bardak kıran Caner'in durumu daha mı farklıydı?

​- Bu adamlar yarışmalardan elendikten sonra haber olmak için garip garip bir sürü iş yaptılar. İlk tuhaflıkta haber olunca, tekrar olmak için daha garip, üçüncü kere haber olmak için de ilk ikisinden tuhaf şeyler yaptılar. Murat dediğimiz adam, yarışmadan elendikten sonra çok gariplik yaptı ve her seferinde başardı haber olmayı maalesef. O yüzden faturayı sadece Acun Ilıcalı'ya kesmek haksızlık. Seyirci olarak hepimiz ve medya olarak biz de suçluyuz ortaya çıkan bu saçma sapan durumdan…