Milliyet yazarı duyurdu: "Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı"

Enes Batur evlendi ama bir türlü hayranlarını ve sosyal medya kullanıcılarını evlendiğine ikna edemedi. Peki bu ani evliliğin arkasında ne var? Milliyet köşe yazarı Ali Eyüboğlu bu konuyu kaleme aldı...

Milliyet yazarı duyurdu: "Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı" - Sayfa 1

Türkiye’nin en ünlü Youtuberı Enes Batur’un takipçileri “Ne zaman evleneceksin?” diye sorduğunda yaptığı açıklama neydi?

“Abone sayım 10 milyonu bulduğunda evleneceğim.”

Enes Batur, Youtube’daki takipçi sayısı 10 milyonu aşınca sözünde durdu ama evlendiğine takipçilerinin çoğu inanmadı. Enes Batur’un evlendiğinin kanıtı olarak paylaştığı nikâh video, bazı takipçilerine göre, “Gerçek değil, film sahnesi”…

111
Milliyet yazarı duyurdu: "Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı" - Sayfa 2

Bu evliliğe kuşkuyla yaklaşanların haklı gerekçeleri var.

Çünkü Enes Batur’un nikâh videosu gibi sosyal medya paylaşımlar da inandırıcılıktan uzak. Sebebi de yanıt arayan şu sorular: 

“Enes Batur’un Başak Karahan’la ilişkisi ne zaman bitti de, başkasıyla evlendi?” 

211
Milliyet yazarı duyurdu: "Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı" - Sayfa 3

“22 Mayıs 2019’daki nikâh davetiyesinde Cem Denisa Bacı’nın kızı Tulu Bacı’yla evleneceği yazılı. Oysa nikâh videosundaki gelin, 31 Mayıs’ta vizyona girecek ‘Enes Batur Gerçek Kahraman’ filmindeki rol arkadaşı Damla Aslanalp.”

“Videoda, hangi belediye başkanının verdiği yetkiyle nikâhı kıydığını belirtmeyen nikâh memuresi niye ebeveynlerinin adlarını pas geçip, direkt gelin ve damadın isimlerini sordu?” 

311
Milliyet yazarı duyurdu: "Enes Batur evlenmedi, filminin reklamını yaptı" - Sayfa 4

“Enes Batur’un paylaştığı video, evliliğinin kanıtı değil, filminin reklamı.”

Cevap bekleyen sorular bunlarla da sınırlı değil. 

Nikâh davetiyesinde adı yazılı Instagram hesabını 107 bin kişinin takip ettiği Tulu Bacı’nın yaptığı tek paylaşım, “22.05.2019. Herkesi düğünümüze bekliyoruz.”

411