Medya
24 Tem 2018 08:37 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:46

Milliyet yazarı ayrıntıları paylaştı: Hangi Türk dizileri İspanya'da ekrana gelecek?

Sina Koloğlu, İspanya'da ekrana gelecek olan altı Türk dizisi olduğunu yazdı.

Milliyet Gazetesi yazarı Sina Koloğlu, 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' dizisinin başarısının ardından İspanya'da ekrana gelmeye hazırlanan altı Türk dizisi daha olduğunu yazdı.

Sina Koloğlu'nun bugünkü yazısından o bölüm:

Altı Türk dizisi İspanya'da


'Fatmagül’ün Suçu Ne?' dizisinin büyük başarısından sonra Türk yapımları için İspanya piyasası vazgeçilmez oldu. ‘Telenovela’ uzmanı Nova kanalında bu iş tutunca, ülkenin önemli medya kuruluşlarından ve kanalın sahibi Atresmedia, iki Türk dizisini daha ekrana getirmeye karar vermişti. Bunlardan biri ‘Kara Para Aşk’ diğeri ‘Ezel’... (yayın tarihi belli değil) Bundan sonra, altı Türk dizisinden daha bahsediliyor İspanya’da ekrana gelecek. Peki hangileri?

Türk pazarını ayakta tutuyor

Yurt dışı Türk dizileri satışının lokomotifi yapımlar belli bir dönemin ürünü... İspanya piyasasına gireceklere bakınca, bu gerçek ortaya çıkıyor. ‘Aşk-ı Memnu’ (2008), ‘Adını Feriha Koydum’ (2011), ‘Binbir Gece’ (2006), ‘Muhteşem Yüzyıl’ (2011), Medcezir (2013), ‘Kara Sevda’ (2015)... Yeni nesil Türk dizileri arasında bu beğeniyi yakalayan, bu oranda ilgi gören sanırım yok. Onların açtığı yoldan olabildiğince pazardan pay alıyorlar.

Şimdi, İspanya pazarındaki Güney Amerika tekelini kırma yolunda ilerliyorlar. Peki gerisi gelecek mi?