Polemik & Kulis
28 Haz 2019 13:02 Son Güncelleme: 28 Haz 2019 13:15

Milliyet gazetesi kapanıyor mu? Yazar geçişleri başladı!

Milliyet Gazetesi’nin önemli yazarlarından biri daha bugün Hürriyet’e transfer olduğunu duyurdu.

Google Haberlere Abone ol

Demirören Grubu’nun Aydın Doğan’a ait gazete ve televizyonları satın almasının ardından Vatan Gazatesi’ni kapatması o dönem Milliyet’in de kaleminin kırıldığı yönünde iddialar ortaya atılmasına neden olmuştu.

Türkiye’nin en köklü gazetelerinden biri olan Milliyet’ten yazar geçişlerinin başlaması ise bir kez daha o iddiaları gündeme getirdi.

Milliyet Gazetesi yazarı Fuat Bol, son yazısını bugün yazarak Hürriyet’e geçtiğini duyurdu.

Bir dönem Türkiye Gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevinde de bulunan Bol’un Hürriyet’e transferi ayrıca Demirören Medya’daki İhlas ve Işık Cemaati yapılanması tartışmalarını yeniden başlattı.

İhlas kökenli bir isim olan Mehmet Soysal’ın satış sonrası Demirören Medya İmparatorluğu’nda en büyük güçlerden biri olması ve kritik pozisyonlara hep TGRT, Türkiye Gazetesi ve İhlas kökenli isimleri getirmesi dikkat çekmişti.

İşte Bol'un bugünkü veda yazısı:

Sevgili Milliyet okuyucuları; iki yıl boyunca sizinle ‘ÇERÇEVE’ sütununda hasbihal ettik.

Sürçülisan ettiysek affola!

Her başlangıcın -ki bunlar ne denli güzel ve vazgeçilmez olursa olsun- bir sonu vardır.

Zaman göreceli bir kavram, nitekim ikindi vakti de süresi en az olan zamandır ama gölgesi en uzun olandır.

Kubbede hoş bir sada bırakabilmişsek ne mutlu!

Bundan böyle yazılarıma, kardeş kuruluş olan ‘Hürriyet’ gazetesinde devam edeceğim.

Medyamızın kilometre taşlarından olan Milliyet gazetemizin okurlarına, her kademedeki emekçilerine, Genel Yayın Yönetmenimiz sevgili Mete Belovacıklı’ya
ve patronlarımız sevgili Meltem Demirören Oktay Hanımefendi’ye ve Yıldırım Demirören Beyefendi’ye kalbi şükranlarımı sunarım.

Allah’a ısmarladık.

Kalın sağlıcakla...

FUAT BOL KİMDİR?

Fuat Bol, 1 Ocak 1955'te Rize İkizdere'de doğdu. Babasının adı Kasım, annesinin adı Fatma'dır. Gazeteci-Yazar; İstanbul Yüksek İslâm Enstitüsü ve Tekirdağ Meslek Yüksek Okulu'nu bitirdi.

TZDK İstanbul bölge Müdürlüğü'nde Personel ve Sosyal İşler Şefi olarak çalıştı. Özel sektörü seçerek, Türkiye gazetesi ve TGRT televizyonunda üst düzey yöneticilik, köşe yazarlığı ve program sunuculuğu görevlerinde bulundu.

Türkiye gazetesi Genel Yayın Müdürlüğü görevini üstlendi. Gazeteciler Cemiyeti üyesi oldu. Basın şeref kartı sahibi olup, iki kitabı yayınlandı. Orta düzeyde Fransızca, İngilizce ve Arapça bilen Bol, evli ve 2 çocuk babasıdır.

22 Temmuz 2007 Genel seçimlerinde AKP'den İstanbul milletvekili seçilmiştir.