Medya
25 Şub 2017 15:38 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 22:31

Milli Savunma Bakanı'nın kızının telefonundan ByLock mu çıktı?

Yeniçağ yazarı Demirağ bugünkü köşesinde Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın kızının telefonunda ByLock çıktığı iddiasını yazdı.

TSK'daki Cemaat yapılanmasını ilk yazan gazetecilerden Yavuz Selim Demirağ, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın kızının telefonunda ByLock çıktığı iddiasını yazdı. Milli Savunma Bakanlığı da yaptığı açıklamayla iddiaların doğru olmadığını belirtti.

Bugün Yeniçağ gazetesinde kaleme aldığı yazıda Demirağ şunları söyledi:

"Buradan Millî Savunma Bakanı Fikri Işık'a seslenmek istiyorum. Bir dönem sıkı sıkı sahiplendiğiniz eski Gebze Belediye Başkan Yardımcısı Orhan Sipahioğlu, Deniz Kuvvetleri imamı olarak tutuklu. Kocaeli'nde Fikri Işık'ın 'kripto FETÖ'cü' iddiaları gırla gidiyor. Dahası Sayın Işık, kızınızın telefonunda ByLock olduğu yönünde MİT raporundan bahsediliyor. Anladık hükümetiniz FETÖ'nün siyasal yapılanmasının açığa çıkmasını istemiyor. Ancak Kuvvet Komutanları size bağlı. Personelin sorumlusu siz olduğunuza göre 'Önce vatani görevini yapan er ve erbaşlar serbest bırakılacak' sözünüzü hatırlatmak istiyorum. Daha sonra da şahsınıza ve ailenize dair iddialarla ilgili açıklama beklediğimi belirteyim."

"ÇOK ÖNEMLİ BİR İSMİN ÇOCUĞU"

Odatv Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız da dünkü yazısında şunları yazmıştı: "Kulislerde, MİT'in çok önemli bir ismin çocuğunun ByLock kullanıcısı olduğunu tespit ettiği ve bunu “ilgililere” bildirdiği, aylar geçtiği halde hiçbir işlem yapılmadığı iddiası konuşuluyor.

Acaba kimdir bu siyasi?"

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı, Yeniçağ gazetesi yazarı Yavuz Selim Demirağ’ın yazısına dair açıklama yaptı. Açıklamada “Yeniçağ gazetesi yazarının bahse konu iddiası, baştan sona yalandır. Var olmayan bir rapora atıfta bulunarak Milli Savunma Bakanı Sn. Işık’a iftira atılmıştır. Bu konuda, ivedi olarak özür bekliyoruz. Aksi takdirde konuyla ilgili hukuki süreç başlatılacaktır” ifadelerine yer verildi.

Milli Savunma Bakanlığı Basın Müşavirliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Sn. Fikri Işık, FETÖ/PDY unsurlarına karşı dün olduğu gibi bugün de mücadele vermiş, Aziz Milletimize ve Devletimize kast eden hain Fethullahçı terör örgütü karşısında dimdik durmuştur.

Sn. Bakan Işık'ın dershane sürecinde, 17/25 Aralık yargı darbesi girişinde ve Bakanlık vazifelerinde kendi görev alanına giren kurumlarda FETÖ'ye karşı kararlı mücadelesi, Milletimizce malumdur.

Milli Savunma Bakanlığı’nın 15 Temmuz hain darbe girişimi ve sonrasında da TSK içindeki FETÖ/PDY mensubu hainlerle amansız mücadelesi malum odakları rahatsız etmektedir. Milli savunma Bakanlığı tarafından, Sayın Cumhurbaşkanımız ve Sayın Başbakanımızın desteğiyle kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizi Milletle daha fazla kucaklaştıran düzenlemelerin hayata geçiriliyor olması yine FETÖ ve işbirlikçilerini rahatsız etmektedir.

Bugüne kadar FETÖ ve işbirlikçilerine ve tüm vesayet odaklarına karşı göz açtırmadan sürdürülen mücadele, yürütülen her türlü algı operasyonuna rağmen, yılmadan aynı azim ve kararlılıkla devam edecektir.”