Spor
19 Haz 2024 19:50 Son Güncelleme: 19 Haz 2024 19:55

Milli basketbolcu Gizem Uca'ya dost kazığı... Anne mirasını kaptırdı

Milli basketbolcu Gizem Uca 2022 yılında annesinin ani ölümüyle yıkıldı. Genç kadın annesinden kendisine miras kalan parayı ise 6 yıllık arkadaşı İlem A.'ya kaptırdı.

Emlak Konut Basketbol Takımı kadrosunda yer alan milli basketbolcu Gizem Uca arkadaş mağduru oldu. 2022 yılında annesini kaybeden genç kadına bir miktar miras kaldı. İddiaya göre yaklaşık 6 yıllık arkadaşı İlem A. ve arkadaşının eşi İrfan A., o dönem Uca'ya parayı değerlendirmesi için otomobil alım satım teklifinde bulundu. Arkadaşlarına duyduğu güven nedeniyle bu teklifi kabul eden basketbolcu, ticaret yapmak isterken annesinin mirasından oldu.

Sabah'ın haberine göre, yaklaşık 6 ay gibi kısa bir süre içerinde genç basketbolcu arkadaşlarına toplamda 3 milyon ödeme yaptı. Gizem Uca bu ödemeleri yaparken İlem A. ve eşi araç alım satımı yaptıklarını söyleyerek kurdukları senaryoyu bir süre daha devam ettirdiler. Genç basketbolcu, kazancını almak için sürekli oyalanınca dolandırıldığını anladı. Annesinden kalan mirası arkadaşlarına kaptıran Uca, avukatı aracılığıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak "Nitelikli dolandırıcılık" suçundan şikayetçi oldu. Savcılık olayla ilgili soruşturma başlattı.