Politika
23 Mar 2021 12:56 Son Güncelleme: 23 Mar 2021 13:04

Milletvekilliği düşen Gergerlioğlu AYM'ye başvurdu "Adalet bekliyorum, son durak burası"

HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, milletvekilliğinin düşürülmesinin iptali için AYM'ye başvurdu. Gergerlioğlu "Adalet bekliyorum. Son durak burası." dedi.

Google Haberlere Abone ol

Büyük tartışmalara yol açan milletvekilliğinin düşürülmesinin ardından HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvurdu. 

Milletvekilliğinin düşürülmesi işleminin iptali için AYM'ye başvuran Gergerlioğlu "Ben de o mahkemeden adalet bekliyorum. Son durak burası" diye açıklamada bulundu. 

TBMM Genel Kurulunda, hakkında 'terör propagandası yapmak' suçundan kesinleşen mahkeme kararının okunmasının ardından milletvekilliği düşürülen HDP'li Ömer Faruk Gergerlioğlu, AYM'ye başvurdu.

Gergerlioğlu, başvurusu öncesinde HDP Milletvekili Erol Katırcıoğlu ile birlikte geldiği AYM önünde açıklama yaptı. Gergerlioğlu, "Arkamızda Enis Berberoğlu'na adaletli bir karar veren bir mahkeme var. Ben de o mahkemeden adalet bekliyorum. Son durak burası" dedi. Gergerlioğlu, daha sonra milletvekilliğinin düşürülmesi işleminin iptali istemiyle hazırladığı dilekçeyi mahkemeye teslim etti.