Gündem
06 Ağu 2021 10:22 Son Güncelleme: 06 Ağu 2021 10:30

Milletvekili ve gazeteci dağ başında tartıştı! Fahrettin Altun tepki gösterdi!

CHP'li Antalya Milletvekili Rafet Zeybek, Manavgat’taki yangın bölgesinde uçak olmadığını söylediği sırada havada uçak olduğunu iddia eden ÜLKE TV muhabiriyle tartıştı...

CHP'li Antalya Mileltvekili Rafet Zeybek, Manavgat’taki yangın bölgesinde uçak olmadığını söylediği sırada havada uçak olduğunu iddia eden ÜLKE TV muhabiriyle tartıştı.

ÜLKE TV muhabiri Sevgi Deniz ve kameraman Fatih Durmuş ile tartışmaya giren CHP’li vekil orada bulunanların provokasyon yaptığını söyledi ve röportaj yapmayı reddetti.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun da CHP Antalya Mileltvekili Rafet Zeybek'e sosyal medya hesabından tepki gösterdi.

Altun açıklamasında, “Milletin vekilliğini yapması gereken bir kişi nasıl olur da bu zor günlerde kamuoyunu bilgilendirmek ve dezenformasyonla mücadele etmek için sahada çalışan basın mensuplarına böyle davranır? Hem de bir kadına; aklım almıyor! Haklı mücadelenizde yanınızdayız”  ifadelerine yer verdi.

CHP’li Zeybek ise Altun’a verdiği yanıtta, “Tarımı bitiren, Ormancılığı yok eden önlem almayan bakanı'nı eleştirdik.Yangın sezonunda 3 uçakla ülkeyi korumaya çalıştı diye, Manavgat'a daha fazla uçak istedik. Dün #ÜlkeTV ve Aktrolleri ile provakasyona başlamışlardı. Sende geldiysen başlayalım #BayAltun Bölüm 1: Aktrol 101” ifadelerini kullandı.

Zeybek devamında ise şunları söyledi:

“Bölüm 2: Sonun Başlangıcı @fahrettinaltun Salı günü #Manavgat'ta yöre halkı sabahtan 1 uçak geldi dedi, bizde halkın yanında seslerini duyurmak için daha çok uçak bölgeye gelsin dedik.(Daha çok 1'den büyüktür) Geldi mi gelmedi. Salı'dan video izleyelim mi? #BayAltun

Bölüm 3: Yakanda, Bakanda Suçludur. 3 Ağustos salı #Manavgat yangınında farklı bir bölgeden yine uçak talebi istiyoruz. Lüks Saray uçağı değil, daha ucuz olan yangın söndürme uçaklarından istiyoruz. @fahrettinaltun #BayAltun”