Politika
01 Kas 2021 07:20 Son Güncelleme: 01 Kas 2021 08:50

Millet İttifakı’nın adayı ile ilgili bomba iddia! ‘Birinci ağızdan duydum...’

Yeniden yayın hayatına başlayan Flash TV'de Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün, canlı yayında Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve yeni model kabine hakkında bomba iddialarda bulundu.

Flash TV Genel Yayın Yönetmeni Hakan Aygün canlı yayında Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı ve Millet İttifakı'nın yeni model kabine sistemi hakkında bomba iddialarda bulundu.

“BİRİNCİ AĞIZDAN DUYDUM”

Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayının kim olacağını açıklayan Aygün iddialarını “Birinci ağızdan duydum” diyerek anlattı.

“KILIÇDAROĞLU ADAY OLACAK”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kesinlikle aday olacağını belirten Aygün, Millet İttifakı’nın da kabine modeline ilişkin bilgiler verdi.

Aygün kabinede İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan ve Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun da Kılıçdaroğlu’nun yardımcılığını yapacağını söyledi.

“AKŞENER ADETA BAŞBAKAN GİBİ ÇALIŞACAK”

Aygün, Akşener’in Cumhurbaşkanı 1. Yardımcısı olarak adeta Başbakanlık yapar gibi görev alacağını belirtirken, Ali Babacan’ın 'ekonomi'den sorumlu olacağını, Davutoğlu’nun Avrupa Birliği'nden (AB), Temel Karamollaoğlu’nun da 'teknoloji’den sorumlu olacağını açıkladı.

“KABİNE SEÇİM ÖNCESİ AÇIKLANACAK”

Aygün ayrıca Kılıçdaroğlu'nın seçimden önce kabine üyesi adayları bu şekilde ilan ederek seçime gidileceğini sözlerine ekledi.

İşte o kabine: