Politika
31 Mayıs 2023 13:41 Son Güncelleme: 31 Mayıs 2023 13:44

Millet İttifakı devam edecek mi; İyi Partili Müsavat Dervişoğlu'ndan açıklama

Cumhurbaşkanı ve Milletvekili seçiminin ardından Millet İttifakı'nın sürüp sürmeyeceği merak edilirken, İyi Partili Dervişoğlu kurulu işaret etti.

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Millet İttifakı’nın geleceğine ilişkin olarak, “Onlarla ilgili bugünden bir şey söylemek mümkün değil. Onlar yetkili kurullarda görüşülecek ve karara bağlanacak hususlar” dedi.

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, TBMM’de bugün kaydını yaptırdı. Dervişoğlu, “TBMM’nin bu yasama döneminde önemli gündem maddeleri olacak. Bütün siyasi partilerin uzlaşma kültürünün gereklerini yerine getirmek suretiyle ülkemize hizmet etme kararlılığı sergileyeceklerine inanıyorum. Şimdiden hepsine başarılar diliyorum, temenni ederim ki önümüzde güzel bir yasama yılı olsun” diye konuştu.

Dervişoğlu, Millet İttifakı’nın geleceği konusunda yöneltilen bir soru üzerine, “Onlarla ilgili bugünden bir şeyler söylemek mümkün değil. Onlar yetkili kurullarda görüşülecek ve karara bağlanacak hususlar” dedi.

Dervişoğlu CHP listelerinden seçime giren ittifak partilerine mensup milletvekillerinin istifa kararı aldıklarının hatırlatılması üzerine de “Net bir bilgim yok, o da karara bağlandıktan sonra kendini gösterecek. TBMM’nde yeni bir aritmetik oluşacağına delalet eder. Bunların hepsine bakacağız” ifadelerini kullandı.