Medya
18 Mayıs 2018 10:10 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:13

Millet, İnce'ye kulak tıkayıp 'Sen Anlat Karadeniz' dedi! Sabah yazarından o programa kırık not!

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, Muharrem İnce'nin Fox TV'de katıldığı ve tartışmalara neden olan programı köşesinde değerlendirdi.

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, Muharem İnce'nin Fox'ta katıldığı programı televizyon eleştirmeni gözüyle dikkatlice izlediğini ve CHP'nin adına üzüldüğünü söyledi. Yüksel Aytuğ, İnce'nin önemli bir imaj sorunu olduğunu ve uzlaşmacı, barışçıl bir lider gibi görünme gayretinin de 'iğreti' durduğunu açıkladı.

İşte Aytuğ'un bugünkü yazısından "Muharrem İnce'nin TV karnesi kırık" başlıklı o bölüm:

FOX'taki programda CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi her türlü siyasi düşünceden soyutlanmış şekilde, sadece 'televizyon eleştirmeni' gözüyle dikkatlice inceledim ve bir kez daha CHP adına üzüldüm. Eğer anketler sonucunda en 'etkileyici' aday olarak buldukları kişi buysa, vay hallerine...

ERDOĞAN'LA KARŞI KARŞIYA GELSE HEZİMET OLURDU

İnce ve CHP'liler yatsın kalksın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Kendimi kullandırmam" diyerek diğer adaylarla birlikte canlı yayına çıkmama kararına şükretsin. Zira ikisi eğer ekranda karşı karşıya gelseydi, sonuç, İnce aleyhine kesin bir hezimet olurdu.

O DEVİRLER ÇOKTAN GEÇTİ

Bir kere İnce'nin önemli bir 'imaj sorunu' var. Halka yakın durmanın ve doğal görünmenin tek yolunun 'kravat takmamaktan' geçtiğine inanıyor. Gömleğinin kolunu sıvamakla, kasket giymekle 'halk adamı' görüntüsü vereceğini sanıyor. Oysa o devirler çoktan geçti. Halk; artık rahatlık, doğallık ve samimiyetin boyun bağına bağlı olmadığının ayırdında. İnce bu haliyle 'Çakma Çipras' olmaktan öteye gidemiyor.
İnce'nin uzlaşmacı, barışçıl bir lider gibi görünme gayreti de fena halde 'iğreti' duruyor. Kendi partisi içindeki liderlik mücadelesinde en agresif tavırları sergileyen, meclisin en 'kavgacı' milletvekili İnce'nin yeni hali inandırıcılıktan pek uzak görünüyor.

İNCE NÜANSI ISKALAMIŞ

İnce, uzlaşma ile eğilme, bükülme arasındaki 'ince nüansı' da ıskalamış görünüyor. "Uzlaşmak, en sevdiğinden vazgeçmektir" diyor. Siyasette bunun 'ilkelerinden taviz vermek' ya da 'inandığı yoldan sapmak' anlamına geldiğini fark edemiyor. Muharrem İnce'nin "Bir daha CHP Genel Başkanlığı'na aday olur musunuz?" sorusuna verdiği yanıt da imajını zedeleyecek cinstendi. İnce, şöyle dedi: "Ben vefalı bir insanım.Kurultaydaki rakibini kendi yerine cumhurbaşkanlığına aday gösteren Kılıçdaroğlu'nun karşısına bir daha asla çıkmam." Yani... Kendisine bir koltuk şansı tanındığında 'her şeyden' kolayca vazgeçebileceğini itiraf ediyor.

KAÇAK GÜREŞTİ, HAYALLER KURDU

FOX Haber kurmaylarının canlı yayındaki 'tam desteğine' ve 'olağanüstü hoşgörülerine' rağmen (Fatih Portakal, "Onu fena terleteceğim" demişti.Hamamdan mı bahsetti acaba?) İnce'nin bu büyük şansı değerlendiremediğini düşünüyorum. Zira somut bir plan, program sunamadı. yapacaklarını net olarak ifade edemeyip ya kaçak güreşti ya da gerçekleşmesi asla mümkün olmayan hayaller kurup durdu. Bu nedenle, mantıklı ve sağduyu sahibi hiçbir seçmenin bu 3 saat 15 dakikalık 'İcraatsızlığın İçinden' programı bittiğinde tatmin olduğunu düşünmüyorum.
Zaten düşük reyting sonuçları da bunun ispatıydı.
Millet, İnce'ye kulak tıkayıp 'Sen Anlat Karadeniz' dedi!