Gündem
07 Eki 2020 09:31 Son Güncelleme: 07 Eki 2020 13:21

MHP'li Yalçın, Halk TV ile Prof. Dr. Çilingiroğlu'nu hedef aldı: "Dili kökünden koparırız"

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Semih Yalçın, Prof. Dr. Çilingiroğlu'nun Halk Tv'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri nedeniyle hedef aldı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Halk TV'de konuşan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nun Devlet Bahçeli'ye saldırdığını iddia ederek, "Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız" sözleriyle hedef aldı.

Sosyal medya üzerinden açıklama yapan Semih Yalçın, Prof. Dr. Çilingiroğlu'nun Halk Tv'de MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yönelik sözleri nedeniyle hedef aldı.

"Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan'ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı" diyen MHP'li Yalçın, "Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız" ifadelerini kullandı.

MHP'li Semih Yalçın'ın Halk Tv ile Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu'nu hedef alan sözleri şöyle:

"Mehmet Çilingiroğlu adlı sözde bilim adamı ve FETÖ’cü müptezel, CHP’nin borazanı Halk TV’de bu gece fevkalade seviyesiz, edepsiz ve ahlak dışı ifadelerle Genel Başkan'ımız sayın Devlet Bahçeli’ye saldırdı.

Uzaktan yiğitlik taslamak kolay tabii… Biz bu konuda gerekeni yapar, saldırgan ve üslup mahrumu dili kökünden koparırız. Ne var ki Çilingiroğlu hayâsızı okyanus ötesinde, ağababalarının kucağına saklanıyor."

HALK TV'Yİ DE HEDEF ALDI
"Kabahat ondan çok, onu bizim üzerimize salarak havlatan Halk TV’de… CHP’nin davulunu çalan bu TV kanalın da sürekli olarak çeşitli bahanelerle MHP ve Devlet Bahçeli düşmanlığı yapılıyor. Hem de en seviyesiz şekilde…

Halk TV’nin son edepsizliğinin sebebi ise Genel Başkan'ımızın Tabipler Birliği'nin kapatılması gerektiğine dair açıklamalarından duydukları endişe ve kin."

"Çünkü adının başında Türk sıfatı bulunan Tabipler Birliği'nin yönetimi Türk düşmanlarının elinde. Başkanı Fincancı, PKK yanlısı bir militan.

Arkasında HDP’den çok CHP’nin durduğu Tabipler Birliği’ndeki bu ihanet yapılanmasını MHP lideri sayın Bahçeli’nin deşifre etmesi, iki partide de deprem etkisi yarattı.

Bilinsin ki siyasette kirli ortaklıkları su yüzüne çıkaran MHP, daha birçok maskeyi indirip ardındaki ihanet suretlerini göstermeye devam edecek."

RTÜK'E SESLENDİ
"Sayın Genel Başkan'ımıza dönük tahrik kokan alçakça küfür ve saldırıya çanak tutarak, FETÖ’nün it uşaklarını üzerimize saldırtan Halk TV’yi şiddetle kınıyor, bu maksatlı ve rezil yayın anlayışı hakkında işlem yapılması için ilgili mercileri göreve davet ediyoruz."

MEHMET ÇİLİNGİROĞLU NELER SÖYLEMİŞTİ?

Halk TV’de Gürkan Hacır’ın sunduğu "Şimdiki Zaman Siyaset" programına katılan Prof. Dr. Mehmet Çilingiroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Türk Tabipleri Birliği ve Anayasa Mahkemesi’nin kapatılmasına dönük çağrısını eleştirdi.

Çilingiroğlu, "Tabipler Odası diyor ki 'Ankara’da sadece 4 bin vaka görüyoruz' Oradan Bahçeli çıkıp diyor ki… Ya kardeşim ben zaten Bahçeli’yi anlamış değilim. Bahçeli iptal etsin MHP’yi, geçsin AKP’ye. Orada el kaldırsın. Niye ayrı bir partisi var, anlamış değilim" dedi.

Çilingiroğlu, "Belki siz daha iyi anlıyorsunuz. Bahçeli’ye saygım sonsuz. Çıkıyor diyor ki, 'Tabipler Odası’nı kapatmamız lazım. Anayasa Mahkemesi’ni kapatmamız lazım.' İmparatorluk mu kuruyorsun lan! Böyle bir şey olabilir mi ya? Biri Amerika’da çıkıp Supreme Court’u [ABD Yüksek Mahkemesi] kapatacağım diyebilir mi? Size soruyorum, diyebilir mi" ifadesini kullandı.