Gündem
20 Eki 2016 17:53 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:36

MHP'li Ümit Özdağ hakkında flaş karar!

MHP Milletvekili Ümit Özdağ kesin ihraç talebi ile tedbirli olarak disiplin kuruluna sevk edildi.

MHP Milletvekili Ümit Özdağ, kesin ihraç istemiyle tedbirli olarak disipline sevk edildi. Daha önce de MHP Genel Başkanlığı'na aday olan Meral Akşener disiplin sevk edilmişti.

MHP Merkez Disiplin Kurulu Başkanı Halil Öztürk, yaptığı yazılı açıklamada Özdağ’ın disipline sevk gerekçesine ilişkin, şöyle dedi:

“Parti üyelik görev ve sorumluluklarını gösteren parti tüzüğümüzün 11. Maddesinin ihlali, yine tüzüğümüzün 78/4-c-e-g maddelerini ihlal mahiyetindeki eylem ve açıklamalar yanında benzeri faaliyetler içerisinde olmak sebebiyle parti tüzüğümüzün 81. Maddesi kapsamı ve gereğince tedbirli ve parti üyeliğinden kesin çıkarma talepli olarak Merkez Disiplin Kurulu Başkanlığımıza sevk edilmiştir.”

BAŞKANLIK SİSTEMİYLE İLGİLİ SÖZLERİ TEPKİ ÇEKMİŞTİ

MHP Gaziantep Milletvekili Prof. Dr. Ümit Özdağ, Başkanlık sisteminden vazgeçilmesi gerektiğini belirterek, "Yarın Başkanlık sisteminde ısrar edilirse, Türk toplumu ortadan ikiye bölünecektir" demişti. Prof. Dr. Özdağ başkanlık sistemi ısrarından vazgeçilmesi gerektiğini ifade ederek şunları söylemişti:

"Başkanlık sisteminde ısrardan vazgeçilmesi gerekir. Çünkü yarın Başkanlık sisteminde ısrar edilirse, Türk toplumu ortadan ikiye bölünecektir. Hiç olmadığı kadar büyük bir kutuplaşma ortaya çıkacaktır. Bu kutuplaşma o kadar kesin kutuplaşma olacak ki; bunun üzerine her türlü dış ve iç manipülasyonun binmesi mümkün hale gelecektir. Buradan inanın zafer çıkmaz, buradan sadece mağlubiyet çıkar. O da Türkiye için mağlubiyet olur."