Polemik & Kulis
04 Eki 2015 10:07 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 17:55

MHP'den Tuğrul Türkeş'e sert cevap: "Tuğrul denen bu meczup..."

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, Bakanlık teklifini kabul ettikten sonra MHP’nin ihraç edilen Tuğrul Türkeş'in Devlet Bahçeli ile ilgili sözlerine sert yanıt verdi.

Tuğrul Türkeş'e “Recepperest” diyen Semih Yalçın, Twitter hesabından "Y. Tuğrul denen bu meczup CB tarafından rehin alınmış ve Milliyetçi-Ülkücü hareket aleyhine kullanılmaktadır. Bu Receppereste lanet olsun" diye yazdı.

Türkeş'in Bahçeli'nin koltuğuna göz diktiğini, bunu başaramayınca ayrındığını iddia eden Yalçın, "Bu şahıs Önce kendisinin Cumhurbaşkanı adayı gösterilmesini istedi ve beklentiye girdi... Olmayacağını anlayınca devlet Bey'i Cumhurbaşkanı adayı yaparak genel başkanlık makamını zaafa uğratmaya çalıştı. O makamı boşaltabilseydi kendisi oturacaktı" ifadelerini kullandı.

TUĞRUL TÜRKEŞ NE DEMİŞTİ

MHP'den ayrılarak AKP saflarına katılan Tuğrul Türkeş, Habertürk'te katıldığı bir canlı yayında "Baykal görüşmesi yapıldığında bir MHP'li de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştü" denilen MHP'li siz miydiniz?" sorusuna "Ben onun sayın Bahçeli olduğunu düşünüyorum. Tahmin ediyorum ama MHP'deki saygıdeğer arkadaşlarımız bu konuda açıklama yaparlarsa tahminin ötesinde de yorumlara girerim." cevabını vermişti.