Politika
01 Şub 2023 15:45 Son Güncelleme: 01 Şub 2023 17:03

MHP'den CHP'ye geçti: Kılıçdaroğlu rozetini taktı

CHP'ye katılan Engin Ayengin'e rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

2018 Genel seçimlerinde Afyonkarahisar’dan milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin geçtiğimiz Haziran ayında MHP’den istifa etmişti. CHP’ye katılan Ayengin’e parti rozetini CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

2018 yılında MHP’den milletvekili aday adayı olan Engin Ayengin, 2022 yılının Haziran ayında partisinden istifa ettiğini duyurmuştu. MHP’den istifa eden Engin Ayengin, CHP’ye katıldı. Ayengin’e parti rozetini Kemal Kılıçdaroğlu taktı.

CHP Afyonkarahisar Milletvekili Burcu Köksal sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımında, “TBMM'de Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu 2018 Genel seçimlerinde MHP'den milletvekili adayı olup bir süre önce partimize katılan Engin Ayengin'e rozetini taktı. Aramıza hoşgeldiniz…” ifadesini kullandı. 

Ayengin, istifasını sosyal medya hesabından şöyle duyurmuştu: 

"Varlık amacımın farkına vardığım gün itibarı, tüm benliğimi adamış olduğum Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında Türk milleti ve aziz vatanımın geleceği için hizmet etmeyi bir borç bildim. Atatürk ve Ülkü kimliğimden asla taviz vermeden yürümüş olduğum yolu bir şeref saydım ve sayacağım. Bu yolda tek başıma kalsam son nefesime kadar yürüyeceğim. Bugünden itibaren şahsiyetimi, kişiliğimi ve varlığımı borçlu olduğum Milliyetçi Hareket Partisi'nden üzülerek istifa ettiğimi tüm eş, dost, akraba ve seven sevmeyen herkese duyurmak istiyorum. Geldiğimiz 20 yıllık bu süreç, hangi partili olduğumuzun hiç bir önemi olmadığını ayan beyan ortaya koymuştur. Tek gerçeğimiz kimin Atatürk yolunda yürüdüğüdür.”