Gündem
01 Ağu 2011 09:23 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 12:37

MHK'DE 'YEŞİL DEVRİM!'

Türk hakemliği, yeni bir sayfa açıyor. Yusuf Namoğlu'nun MHK Başkanlığı'na gelmesinin ardından adeta 'Yeşil Devrim' yaşanıyor.

Kırmızı ve siyah gibi soğuk renklerden vazgeçen MHK yeni sezonda hakemlere yeşil, sarı ve açık mavi giydirecek. Huzur ve güveni temsil eden renkler sempatiyi getirecek

Türk hakemliği, yeni bir sayfa açıyor. Yusuf Namoğlu'nun Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanlığı'na gelmesinin ardından adeta 'Yeşil Devrim' yaşanıyor. Namoğlu ve ekibi ilk iş olarak, kırmızı renk formayı rafa kaldırmakla yaptı.
HAKEMLER yeni sezonda sahada giydikleri formadan, takım elbiselerine kadar rengarenk bir görüntü çizecek. TFF, 2011-2012 sezonu için farklı ve canlı renklerde tasarlanan 4 takım elbiseyi, üst klasman hakemlerine dağıttı.
SAHADA giyilen forma renklerinde de değişikliğe gidildi. Canlılık, dinamizm, ataklık, azim ve kararlılığı temsil eden 'kırmızı' renkten vazgeçen Merkez Hakem Kurulu, doğanın ve huzurun rengi olarak bilinen, insana güven verdiğine inanılan 'yeşil' rengi ilk tercih olarak kabul etti.
FIFA, hakemlerin beş renk forma giymesine izin veriyor. Siyah, sarı, yeşil, kırmızı ve mavi, izin verilen renkler arasında yer alıyor. Merkez Hakem Kurulu ise bunlardan dört rengi tercih etti. Yeşilin dışında seçilen renkler siyah, sarı ve açık mavi giyilecek.

İŞTE O RENKLERİN ANLAMI
SİYAH:
Gücü, tutkuyu ve çoğu ülkede matemi temsil eder.
MAVİ: Sonsuzluğu , özgürlüğü ifade eder.
SARI: En parlak ve dikkat çekici renktir. Neşe, zeka, incelik ve pratikliği ifade eder.
YEŞİL: Doğanın ve huzurun rengi. İnsana güven verdiğine inanılır.

Akşam