Magazin
24 Mayıs 2023 21:48 Son Güncelleme: 25 Mayıs 2023 00:09

Metin Akpınar'dan çok konuşulacak Erdoğan itirafı: "Bükemediğin bileği öpeceksin..."

Seçimlerle ilgili konuşan ünlü oyuncu Metin Akpınar'dan dikkat çeken yorumlar geldi. "Baba metaforunu en net Erdoğan'da görüyoruz" diyen Akpınar, "Sonuca katlanmak zorundayız. Bükemediğin bileği öpeceksin" dedi.

Seçimlerde yapılan oylamanın sonucunda milletvekili tercihleri belli olurken hiçbir Cumhurbaşkanı adayının yüzde 50 artı 1 oy alamaması nedeniyle seçim ikinci tura kaldı. 28 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler ile birlikte Cumhurbaşkanı belirlenecek.

MUHALEFETTE HAYAL KIRIKLIĞI YAŞANIYOR

Ancak muhalefet, Meclis’te çoğunluğu elde edememesi ve bekledikleri oy oranına ulaşamaması sebebiyle büyük hayal kırıklığı yaşıyor.

Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçimlerinden de ümidini kesen isimlerden dikkat çeken açıklamalar geliyor. Bu isimlerden birisi de muhalefete yakınlığıyla bilinen ünlü oyuncu Metin Akpınar.

KAFA TV YouTube kanalına konuşan Akpınar, 14 Mayıs ve 28 Mayıs'ta yapılacak seçimler için dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

"BABA METAFORUNU EN NET ERDOĞAN'DA GÖRÜYORUZ"

Baba metaforunun en net Erdoğan'da görüldüğünü belirten Akpınar şöyle konuştu:

"Seçmenin ideolojisini etkileyecek bir çalışma yapılamadı bunun neticesinde de gene lidere yönelen, ona sığınan, alışık olduğu baba metaforunun da etrafında birleşmeye neden oldu."

"OYLARINI İKTİDARA VERMELERİ GAYET NORMAL"

Deprem bölgesinde AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a verilen desteği de değerlendiren Akpınar, şu ifadeleri kullandı:

"11 ilde büyük bir yıkım oldu. Bu şehirleri tekrar ayağa kaldırabilecek kişinin Recep Tayyip Erdoğan ve ekibinin yapabileceği inancı oluştu. Çünkü o bölgede hemen inşaat çalışmaları başladı. Millet İttifakı depremzedelere sadece vaat veriyordu. İktidar orada çalışmalara çoktan başlamıştı. Oylarını iktidara vermeleri gayet normal."

"BÜKEMEDİĞİN BİLEĞİ ÖPECEKSİN"

Seçimlerin kaybedilme ihtimali üzerine de konuşan ünlü oyuncu şöyle devam etti:

"Başarısızlık olduğunda sabredip sonuca katlanmak zorundayız. Milleti hor görme, yok sayma şansımız yok. Eğer seçmen oyu kullanıp seçimini yapmışsa bükemediğin bileği öpeceksin başka çare yok."