Meteoroloji'den yurt genelinde hafta sonu uyarısı! Buz gibi hava geliyor

Ülke genelinde bahar havası devam ederken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden hafta sonu için sıcaklık ve yağış uyarısı geldi. İstanbul, İzmir ve Ankara dahil ülke genelinde sıcaklıkların cuma gününden itibaren 5 derece düşmesi bekleniyor. Marmara'da poyraz kuvvetli ve soğuk esecek. Cumartesi ise tüm yurtta sağanak yağış ve gök gürültülü sağanak yağışlar etkili olacak. İşte yurt genelinde 5 günlük hava tahminleri...

Meteoroloji'den yurt genelinde hafta sonu uyarısı! Buz gibi hava geliyor - Sayfa 1

Hafta sonu hava nasıl olacak? Yağmur yağacak mı, sıcaklıklar düşüyor mu? Meteoroloji Genel Müdürlüğü son hava durumu raporunu paylaştı. 

112
Meteoroloji'den yurt genelinde hafta sonu uyarısı! Buz gibi hava geliyor - Sayfa 2

Yurt genelinde etkili olan bahar havasıyla birlikte güneşli günler yerini Balkanlar'dan gelen sonbahar havasına bırakıyor. Cuma ve cumartesi günleri başta İstanbul, Ankara ve İzmir olmak üzere serin ve yağışlı hava etkili olacak. Cumartesi günü İstanbul'da sıcaklığın 14 dereceye kadar düşmesi bekleniyor.

212
Meteoroloji'den yurt genelinde hafta sonu uyarısı! Buz gibi hava geliyor - Sayfa 3

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, ülkemiz genelinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Edirne ve Kırklareli çevrelerinin yerel sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

312
Meteoroloji'den yurt genelinde hafta sonu uyarısı! Buz gibi hava geliyor - Sayfa 4

UZMAN İSİM UYARDI
CNN TÜRK Meteoroloji Danışmanı Prof. Dr. Orhan Şen ise sıcaklık ve yağışlarla ilgili uyarı yaparak "Marmara ve Ege ye yağmur cuma günü. Sıcaklık ortalamada ama hafta sonu yağışla birlikte Marmara ve Karadeniz’de ortalamanın altına iner.

412