Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul’a dayandı

Meteoroloji 15 Aralık hava durumu raporunu yayımladı. Yeni rapora göre yurt genelinde etkili olan soğuk hava dalgası Marmara'da da etkisini göstererek yerini kar yağışına bırakacak. Ayrıca İstanbul dahil 7 il için sarı ve turuncu kodlu uyarı yapıldı.

Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul’a dayandı - Sayfa 1

Cuma sabah saatlerinden itibaren İstanbul, Tekirdağ ve Çanakkale, Cuma öğleden sonra Balıkesir ve Bursa çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2), Kırklareli'nin kuzeyi, Çanakkale'nin güneyi ve Edremit Körfezi'nde yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) yağış bekleniyor.

15
Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul’a dayandı - Sayfa 2

Genellikle yağmur ve sağanak, Çanakkale'nin güneyi, Balıkesir ve Bursa çevrelerinde sağanak ve gök gürültülü sağanak, Cumartesi sabah saatlerinde Edirne ve Kırklareli çevreleri ve Tekirdağ'ın iç kesimleri, öğle saatlerinden itibaren Çanakkale'nin iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde görülecek kuvvetli yağışların Cumartesi gece saatlerine kadar etkili olması bekleniyor.

25
Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul’a dayandı - Sayfa 3

Ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksamalar, ani rüzgar ve kısa süreli fırtına ile kar yağışı alması beklenen yerlerde buzlanma ve don olayı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

35
Meteoroloji uyardı: Kar İstanbul’a dayandı - Sayfa 4
45