Gündem
06 Oca 2023 21:36 Son Güncelleme: 06 Oca 2023 21:47

Meteoroloji Genel Müdürlüğü duyurdu: Beklenen kar geliyor! Yarın başlıyor!

Mevsim normallerinin oldukça üzerinde seyreden sıcaklıkların ardından Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden beklenen haber geldi. Kar yağışı başlıyor. Hafta sonundan itibaren soğuk havalar da tüm ülkede etkili olacak.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava tahmin raporunu yayımladı. Yayımlanan rapora göre, hafta sonu yurdun büyük bir bölümünde kar yağışı bekleniyor.

Yurdun kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı ve çok bulutlu, İç Anadolu'nun güney ve doğusu, Batı ve Doğu Karadeniz, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Osmaniye, Kahramanmaraş, Hatay ve Tokat çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olmak üzere; Karadeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu’nun güney ve batısı ile Hatay çevrelerinde yağmur, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Gece ve sabah saatlerinde Marmara ile iç kesimlerde yer yer pus ve sis bekleniyor.

KARADENİZ'DE KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Yağışların, Trabzon, Rize ve Artvin kıyılarında kuvvetli yağmur iç kesimlerinde yer yer yoğun kar şeklinde olması beklendiğinden yaşanabilecek, ulaşımda aksamalar, sel, su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

3 BÜYÜKŞEHİRDE KAR VAR MI?

Yapılan açıklamada, İstanbul ve Ankara'da hafta sonu yağış beklenmediği kaydedildi. İzmir'de ise yağış beklentisinin olmadığı hatta sıcaklıkların 15 dereceye ulaşacağı açıklandı.