Gündem
05 Eyl 2016 10:11 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:31

Mete Yarar'a saldırıda “malum örgüt” açıklaması!

Güvenlik uzmanı Mete Yarar’ın avukatı Çağdaş Çelik, müvekkilinin borç erteleme görüşmesinin gizlice fotoğraflandığını belirtti ve ‘malum örgüt’ü işaret etti.

Güvenlik uzmanı Mete Yarar’ın avukatı Çağdaş Çelik, müvekkilinin borç erteleme görüşmesinin gizlice fotoğraflandığını belirtti ve ‘malum örgüt’ü işaret etti: “Elimizdeki donelere dayanarak söylüyorum olay örgüt kumpasıdır.”

Karar gazetesinden Eren Taşar’ın haberine göre; Mete Yarar’a silahlı saldırı girişiminde bulunulmasıyla ilgili avukatı Çağdaş Çelik, “Olay basit bir alacak verecek meselesi olarak gösteriliyor. Elimizdeki donelere dayanarak söylüyorum ki olay örgüt kumpasıdır. Görüşme yaparlarken gizlice fotoğraflar çekilmiş” dedi.

Kadıköy Suadiye’de 28 Ağustos günü meydana gelen olayda Yarar, oğluna borcu olan kişilerin görüşme talebi üzerine gittiği kafede silahlı saldırıya uğramıştı. Polis elde ettiği ilk verilere dayanarak olayın Yarar’ın oğlunun alacağı yüzünden meydana geldiğini tespit etmişti. Fakat Yarar, saldırının gerçekleştiği ilk gününden itibaren bunun sadece bir alacak verecek meselesi olmadığına, kumpas olduğuna dikkat çekmişti.

Mete Yarar’ın avukatı Çağdaş Çelik de yaptığı açıklamada ellerinde yeni belgeler olduğunu ve bu belgelerle ek ifade vereceklerini söyledi. Çelik, olayın terörle mücadele kapsamında araştırılması gerektiğine dikkat çekti.

‘EN REZİLCE FİŞLEME’

Çelik, “Bu olay karşımızdaki malum örgütün bir kumpası olabilir. Elimizdeki donelere dayanarak söylüyorum ki olay örgüt kumpasıdır” dedi.

Birkaç gün önce sosyal medyada Yarar ve Erkan B.’nin görüşürken çekilen fotoğraflarının yayınlandığına dikkat çeken Çelik, “Borcu ertelemek için görüşme talep ediyorlar ve fotoğraflar çekiliyor. Neden gizlice fotoğraf çekiliyor? Bu örgütün en rezilce yaptığı fişleme olayı başlamış oluyor. Kendilerince belge toplamaya çalışıyorlar” ifadelerini kullandı.

‘15 TEMMUZ SONRASI OLAYLARIN İÇİNE ÇEKİLİYOR’

Müvekkilinin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası bazı olayların içine çekilmeye çalışıldığına dikkat çeken avukat Çağdaş Çelik, “Mete Yarar’ın oğlu Gurur Yarar’ın şirket ayrılığından dolayı şahıslardan alacağı vardı. Hatta senetlerin günü geçmesine rağmen müvekkillerim tarafından iyi niyetli bir erteleme söz konusu. Alacaklı olan Gurur Yarar iken sanki borçluymuş gibi gösterilip Mete Yarar da olayların içine çekiliyor. Yarar’ın olayların içine çekilmeye çalışıldığı tarih de dikkat çekici. Mete Yarar’ı 15 Temmuz’dan sonra olayların içine çekmeye çalışıyorlar” diye konuştu.

Çelik, “Azmettiricilerin salıverilmesi de hukukla alakası olmayan bir gerekçeye dayandırılmış. Hakim şahsi yorum yapmış. Bununla ilgili itirazımızı da savcılığa sunacağız. Bizim tek amacımız doğrunun ortaya çıkması. Kimse bu olaydan kendine pay çıkartma derdinde değil” şeklinde konuştu.