Gündem
01 Eyl 2016 09:05 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 21:30

Mete Yarar hakimin kararına isyan etti: İlla ölmem mi lazım!

Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Kadıköy'de oğlunun kapattığı iş yeriyle ilgili çıkan tartışmada silahlı saldırıya uğradı. Yarar, saldırıdan yara almadan kurtulurken zanlıların serbest bırakılmasına isyan etti.

Son dönemin en popüler isimlerinden biri olan Güvenlik uzmanı Mete Yarar, Kadıköy'de silahlı saldırıya uğradı. Olacak verecek davasından kaynaklandığı belirtilen tartışma sonrası Yarar, saldırganlar hakkında şikayetçi oldu. Şüpheli kardeşler tutuklanmaları istemiyle sevk edildikleri mahkemece serbest bırakıldı.

Olay, Kadıköy Bağdat Caddesi'nde 3 gün önce meydana geldi. İddiaya göre, Mete Yarar'ın oğlu Gurur Zafer Yarar kurdukları işyerinin kapanmasının ardından, kendisine borcu olan ortağından 2 adet 40 bin, 1 adet de 20 bin liralık senet aldı. Borçlular, Gurur Zafer Yarar'ı arayarak, parayı vereceklerini ve senetlerin getirilmesini istedi.

Ancak buluşma yerine Mete Yarar gitti. Gurur Zafer Yarar'ın ortakları yerine de başka 2 kişi geldi. Mete Yarar, 2 kişiyle bir kafede bir süre görüştü.

Bu sırada seneti almaya çalışan şüphelilerden Erkan adlı kişi, silahını çekerek, Yarar'a 6 el ateş etti. Yarar da saldırganlara 2 el ateş etti. Olayda yaralanan olmazken saldırganlar ise izlerini kaybettirdi.

2 SALDIRGAN ARANIYOR
Saldırının ardından Mete Yarar'ın oğlu Gurur Zafer Yarar'ın eski iş ortakları Gökalp K. ile Gökhan K. kardeşler Cinayet Büro Amirliği ekiplerince gözaltına alındı.

Şüpheliler ifadelerinde suçlamaları kabul etmeti. Şüpheli kardeşler, "Biz kimseye git seneti al demedik" diyerek, Erkan adlı saldırganı da tanımadıklarını iddia ettiler. 2 kardeş işlemlerinin ardından adliyeye gönderildi.

Savcılık sorgularının ardınan tutuklanmaları istemiyle mahkemeye sevk edilen Gökalp K. ve Gökhan K. serbest bırakıldı. Yarar'a ateş eden Erkan ve ismi bilinmeyen yanındaki kişi ise aranıyor.

'İTİBAR SUİKASTİ' DEMİŞTİ
Emniyetteki ifadesinin ardından açıklama yapan Mete Yarar, "Beklediğim bir şeydi. Ya bir yerde vuracaklardı, ya da itibar suikasti yapacaklardı. Hiç alakası olmayan bir konuda bugün yaşadığım olayda gerçekten Allah'ın inayetiyle ayaktayım" demişti.

TEPKİ GÖSTERDİ
Yarar, mahkeme kararına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabından saldırganların serbest bırakılmasıyla ilgili açıklama yapan Yarar, silahını adli emanetten alamadığını, tehlikede olduğunu duyurdu.