Gündem
20 Şub 2021 08:46 Son Güncelleme: 20 Şub 2021 08:48

Mesut Özil'den Fatih Altaylı'ya gönderme! Dikkat çeken ayrıntı...

Geçtiğimiz hafta yaptığı Cuma paylaşımında Hindistan'dan cami koyan Fenerbahçe'nin yıldızı Mesut Özil Fatih Altaylı tarafından çok sert eleştirilmişti. Mesut Özil bir hafta sonra yine Cuma paylaşımıyla gündeme geldi.

Habertürk yazarı Fatih Altaylı, Fenerbahçe'nin dünyaca ünlü yıldızı Mesut Özil'in dini paylaşımlar yapmasını eleştirmiş "Mesut Özil’i sosyal medya hesabı üzerinden izleyenler Özil Fenerbahçe’ye futbolcu olarak mı geldi yoksa Fenerbahçe Camii’ne imam mı oldu ayırt etmekte zorluk çekebilirler" demişti. 

"TÜRKİYE'DE ONLARCA CAMİ DURURKEN..."

Altaylı ayrıca "Mesut, dünyadan milyonlarca kişinin takip ettiği sosyal medya hesabına Fenerbahçe forması ile ellerini açıp bir cami önünde dua ettiği bir fotoğraf koydu. 'Ne güzel' diyecekseniz demeyin. Çünkü Mesut Özil’in önünde dua ettiği camii Türkiye’den değil. Türkiye’deki onlarca dünya güzeli camii dururken, Ayasofya, Süleymaniye, Selimiye, Sultanahmet gibi her biri bir başyapıt onlarca şahane camimiz varken ve milyonlarca uluslararası takipçili bir hesapta Türkiye’nin tanıtımına bir nebze olsun katkı yapmak mümkünken, Özil koya koya Hindistan’dan Jama Camii’nin fotoğrafını koyuyor. Ben de haliyle 'Acaba bir sonraki transfer Hindistan’a mı acaba' diye düşünüyorum" diye yazmıştı.

MESUT ÖZİL'DEN YANIT

Türkiye'ye geldiğinden bu yana eleştirilere kulaklarını tıkayan Mesut Özil bugün yaptığı Cuma paylaşımında isim vermeden Fatih Altaylı'ya yanıt verdi.

Mesut Özil, kendisini Türkiye'deki camileri paylaşmadığı için eleştiren Altaylı'ya "İslam'ın milliyeti, coğrafi konumu veya etnik kökeni yoktur. Tanrı kalplerimize bakar. Jumma Mübarek tüm Müslüman Kardeşlerime" paylaşımıyla göndermede bulundu.

İşte o paylaşım: