Reklam PR
24 Haz 2013 10:44 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:14

MERYEM UZERLİ KAÇTI; REKLAMI ÇAKMA HÜRREM KAPTI!

Meryem Uzerli Türkiye'yi terk etmeden önce kendisine gelen sakız reklamını kabul etmemesi üzerine rolü benzeri üstlendi.

Muhteşem Yüzyıl dizisinden ayrılmasının ardından diziye yeni Hürrem olarak katılan Vahide Gördüm'den sonra Merve Altınkaya sakız reklamı için Hürrem'e benzetildi.

Meryem Uzerli kendisine gelen Nazar İstanbul harem reklamını reddetmesi üzerine reklam firması Uzerli'ye benzeyen oyuncu arayışına girdi. Rolü 100 kızın içinden seçilen Merve Altnkaya oynadı.

Meryem Uzerli Türkiye'yi terk etmeden önce kendisine gelen sakız reklamını kabul etmemesi üzerine rolü Merve Altınkaya üstlendi. Yaklaşık 1 ay süren cast çalışması sonucu reklam ajansı Meryem Uzerli'ye benzeyen bayan oyuncu arayışına girdi. En son Sultan dizisinde Nurgül Yeşilçay ile kamera karşısına geçen Altınkaya Meryem Uzerli'nin oynadığı Hürrem Sultan'a benzetildi. Reklam çekimi yaklaşık olarak 4 gün sürdü.

Reklam filminde Muhteşem Yüzyıl'ın dekoruna benzer bir dekor kuruldu ve reklamdaki Sultan Süleyman'da Halit Ergenç'e benzetildi.

Reklamda hünkar, sakızı çiğniyor ve muhteşem diyor sonra da "hünkar beğendi" diyerek espiri yapıyor.