Gündem
04 Şub 2024 11:25 Son Güncelleme: 04 Şub 2024 11:25

Merkez Bankası çalışanından yeni başkana çağrı! Hafize Gaye Erkan’ın hemen ardından…

Hafize Gaye Erkan’ın babası tarafından işten çıkarıldığını iddia eden Merkez Bankası çalışanı, yeni başkan Fatih Karahan’dan göreve iadesini istedi.

'Görevden affını isteyen' eski Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan tarafından işten çıkarıldığı iddiasıyla CİMER’e şikâyette bulunan Büşra Bozkurt, yeni başkandan görevine iade edilmesini talep etti.

'OPERASYON DENİLDİ'

Sözcü’de yer alan habere göre, MB’nin yeni Başkanı Fatih Karahan’dan göreve iadesini talep eden Büşra Bozkurt, “Sadece mağduriyetimi dile getirdim. Olay için ‘operasyon’ dendi. Yalancılıkla suçlandım. Ancak gerçek ortaya çıktı. Yeni atamanın ülkemiz ve milletimize hayırlı olmasını diliyorum. İşime bir an önce kavuşmayı bekliyorum” dedi.

'YALANCILIKTAN KURTULDUM, İŞSİZLİKTEN DE KURTULMAK İSTİYORUM'

“Beni görevden alan yetkililer, baba Erol Erkan’ın talimatına karşı gelemediklerini üzüntüyle söylediler” ifadelerini kullanan Bozkurt, “Ben de son çare olarak CİMER’e başvurdum. Tüm amacım işime geri dönmekti. Gaye Hanım’ı hedef almadım. Ortada ne başkana karşı düzenlenmiş bir plan ne operasyon, ne de iftira vardı. Sadece mağduriyetim vardı. Yalancılıkla suçlandım. Bugün yalancı duruma düşürülmekten kurtuldum, işsizlikten de kurtulmak, işime geri dönmek istiyorum” dedi.