Gündem
24 Oca 2016 22:30 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:19

Merhum Vehbi Koç, yıllar önce bu mektubu yazmış...

Koç Holdingin kurucusu Vehbi Koç'un, oğlu Rahmi Koç'a torunları 'Mustafa Koç, Ömer Koç ve Ali Koç' ile ilgili yazdığı mektup ortaya çıktı.

Vefatıyla Türkiye'yi yasa boğan Mustafa Koç'la ilgili çarpıcı detay... Koç,  çalışma hayatına Tofaş’ta müşavir olarak başlıyor. Ram Dış Ticaret’te satış müdürlüğü görevi Koç’un ikinci işi oluyor.

Genel müdür yardımcılığı görevine geldiği günlerde dedesi Vehbi Koç’un babası Rahmi Koç’a yazdığı bir mektup bugünkü yönetim başarısının da sırrını açıklıyor.

O MEKTUP...

Merhum Vehbi Koç anılarında yer alan mektubunda oğlu Rahmi Koç'u şöyle uyarıyor: “Mustafa Ram’da çalışıyor. Ali’yi de RAMERİKA’ya verdin. Bu çocukların iyi yetişmeleri şart. Fakat onlara ‘Rahmi Koç’un oğlu’ muamelesi yapıldığını görüyorum ve çok üzülüyorum. İstedikleri yere, diledikleri seyahati yapabiliyorlar. Kimse sesini çıkaramıyor. Müdürlerine özel olarak mektup yazman lazım. Kendilerine hiçbir şekilde Rahmi Koç’un oğlu muamelesi yapılmasın. Mustafa hakkında her 3 ayda bir bana gizli olarak bilgi vermenizi rica edeceğim.”