Politika
06 Eyl 2023 08:29 Son Güncelleme: 06 Eyl 2023 16:46

Meral Akşener ve Muharrem İnce bugün buluşuyor! Dikkat çeken detaylar ortaya çıktı...

İYİ Parti lideri Meral Akşener ile Memleket Partisi lideri Muharrem İnce, bugün görüşecek. İki ismin görüşmesinin perde arkasına dair detaylar da ortaya çıktı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile muhalefete üyelik üzerinden ittifak kurulması çağrısı yapan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün İYİ Parti Genel Merkezi’nde görüşecek.

Edinilen bilgiye göre görüşmede, 2024 yerel seçimlerine İYİ Parti-Memleket Partisi ittifakı olarak girilmesi masaya yatırılacak. Her iki partinin kurmayları da söz konusu “işbirliğine” partililerin sıcak baktığını belirtiyor.

İki partinin olası yakınlaşmasının perde gerisinde “CHP’ye olan kırgınlıkların” ve “siyasette bir ‘üçüncü yol’ kurulması gerektiği” fikrinin olduğu öne sürülüyor.

Bu kapsamda, İYİ Parti’nin Memleket Partisi ile birlikte Zafer Partisi ile de temas halinde olduğu, üç partinin de yerel seçim sürecinde “birbirlerini incitecek söz söylememe ve istişare etme” kararı aldıkları kaydediliyor.

Cumhuriyet’e konuşan Memleket Partili bir kurmay, “İktidar ve muhalefet boşluğunu bir üçüncü yol dolduracak. Bu yolun yerel seçimlerde yurttaşlarda karşılık bulması gerekiyor” diyor.