Röportaj
17 Şub 2016 09:29 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 18:21

Melih Gökçek içini Ahmet Hakan'a döktü: Cemaate verdiğim parseller nedeniyle pişmanım!

Arınç, 7 Haziran öncesi Gökçek'in "Ankara'yı parsel parsel Gülen cemaatine satmakla" suçlamıştı.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Cemaat'e yaptığı iyilikler nedeniyle pişman olduğunu söyledi. Parsel parsel sözü ile ilgili de konuşan Gökçek, bu sözlerin çarpıtıldığını ifade ederek “Parsel parsel verildi” derken Ankara’daki parselleri birilerine bedava verdiğimiz anlamında söylemiyor. Zaten böyle bir durum söz konusu olamaz" diye konuştu.

HESABINI ALLAH'A VERECEKLER
Hürriyet gazetesinden Ahmet Hakan'a konuşan Gökçek, "Cemaat’e verilen parseller... Bu nedenle pişman mısınız?" sorusuna "Tabii pişmanım. Pişmanım ama ben yaptığım işin hayır işi olduğuna inanıyorum. Karşındakinin yanlışlığını bilmeden ona yardım etmek aldatılmış olmaktır. Ama bu durum aslında onların kendilerini aldatmasıdır. Allah katında aldatamaz ki! Ben Allah rızası için yardım ediyorum. Onlar da Allah rızası için diyorlardı ama şahısları için suistimal etmişler. Hesabını Allah’a verecekler" cevabını verdi.

PARSEL PARSEL SÖZÜNÜ ÇARPITIYORLAR
Melih Gökçek, "parsel parsel" sözü ile ilgili ise sözlerin çarpıtıldığını, ifade edilmek istenilenin bu olmadığını şu sözlerle ifade etti;

"Bunun ne anlama geldiğini Bülent Arınç, pek çok TV programında anlattı. “Benim kastım Melih Gökçek’in Paralel Yapı’ya sağlamış olduğu destektir” dedi. “Ben destek sağladım tamam ama Melih de sağladı” anlamında kullanılan bir söz bu. “Parsel parsel verildi” derken Ankara’daki parselleri birilerine bedava verdiğimiz anlamında söylemiyor. Zaten böyle bir durum söz konusu olamaz. Adam getiriyor planı, plana göre yurt istiyor, okul istiyor, bunu belediye meclisinden geçiriyoruz... Biz sadece Paralel Yapı’ya mı sağladık bu imkânı? Hayır! Hangi hayır kuruluşu gelse ben her türlü desteği yasal sınırlar içinde olmak üzere verdim, veririm.

KILIÇDAROĞLU SATMIŞIM GİBİ HAVA VERİYOR
Sizin programınızda da görüldü. Kılıçdaroğlu, sanki ben Ankara’yı birilerine parsel parsel satmışım gibi bir hava veriyor ve devamlı bu konuyu işliyor. Bu konuda inanılmaz hainlik yapıyorlar. İzmir Belediyesi, Çankaya Belediyesi, Yenimahalle Belediyesi... Hepsinin sattığı sayısız arsa var. Parsel parsel satmaksa... Onlarınki de satış. Belediye arsa satar, bütçesine ek imkân temin eder. Bundan doğal bir şey olmaz."

ARTIK KONUŞAMAM
Bülent Arınç'ın son dönemde AKP karşıtı çıkışlarıyla ilgili bir sorusuna ise Gökçek, "Artık konuşmam. Başbakan’a verilmiş bir sözüm var. “Arınç’la ilgili konuşmayacağım” dedim. O sözümü tutuyorum" diye cevap verdi.

RÖPORTAJIN TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ