Medya
18 Nis 2021 16:25 Son Güncelleme: 18 Nis 2021 17:12

Melih Altınok'tan Erkan Oğur'a tepki: Sen altınsın, İbrahim Kalın tunç mu?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, düzenlemesi Erkan Oğur'a ait "Hiç oldum" türküsüne klip çekmişti. Bunun üzerine başlayan tartışmalar hafta ortasından bu yana sürüyor. Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok bugünkü yazısında, Oğur'u hedef aldı.

Erkan Oğur'un, İbrahim Kalın hakkında açıklama yapmasına bir tepki de Sabah Gazetesi yazarı Melih Altınok'tan geldi.

Konuya dair 'Sen altınsın, İbrahim Kalın tunç mu?' başlıklı yazı kaleme alın Altınok, sosyal medyadaki kampanyanın baskısına dayanamadığını dile getirdiği Erkan Oğur'un açıklamalarını okurları için bir kez daha köşesine taşıdı ve "Her açıdan ne kadar zavallıca... Azıcık patırtı çıkınca tekmil verenin, doğru gördüğünü yanlış bulmaya başlayanın, telaşla özeleştirinin dibine vuranın bir sanatçı olmasıysa durumu daha acıklı hale getiriyor. Kuşkusuz bundan sonra, Oğur'un gözlerini kısıp kalbiyle gördüğü zamanlarda ağzından dökülen "Beni hor görme kardeşim, sen altınsın ben tunç muyum?" dizeleri bizi eskisi kadar etkileyemeyecek." diyerek tepki gösterdi.

Oğur'u 'cemaatinden aforoz edilmemek' için Kalın'a ayıp etmekle itham eden Altınok, "Oğur'un cemaatinden aforoz edilmemek için, gözünü bile kırpmadan, hukuku olan insanları nasıl tunç saydığını hatırlayacağız. Eminin kendisi Kalın'a ayıp ettiğini hiç unutamayacak. Üstelik bu doğrudan satış, Oğur'a mahallesinde de kazandırmayacak. Çünkü konumuz siyasi değil, karakter meselesi." diyerek yazısını sürdürdü.

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYIN