Medya Günlüğü
16 Nis 2014 08:10 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 16:05

Mehmet Yılmaz Süleyman Aslan'dan özür diledi! İşte özrün sebebi!

Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz , 17 Aralık Operasyonu sırasında tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’dan ve eşinden özür diledi.

Google Haberlere Abone ol
Hürriyet yazarı Mehmet Y. Yılmaz bugünkü köşesinde, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu sırasında tutuklanan Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’dan ve eşinden özür diledi.
Evden çıkan para miktarını eksik yazdığı için özür dileyen Yılmaz, "Süleyman Bey’in evinden çıkan parayı eksik olarak yazdığım için siz değerli okuyucularımdan da, Süleyman Bey’den de, evdeki paraları harcayıp çarçur etmeyen, bütün ev hanımlarına örnek olacak bu davranışıyla tutumlu olmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatan değerli hanımefendiden de özür dilerim." dedi.

İşte Mehmet Y. Yılmaz'ın köşesinden ilgili bölüm:

"ÖZÜR BORCUMU YERİNE GETİRİYORUM

Bugün bir özür borcumu yerine getirmek istiyorum.

Hatırlayacaksınız, 17 Aralık Rüşvet ve Yolsuzluk Operasyonu sırasında Halkbank Genel Müdürü Süleyman Aslan’ın evinden ayakkabı kutularına doldurulmuş dolarlar, Euro’lar çıkmıştı.

O vakit bu paranın tutarı 4.5 milyon dolar olarak açıklanmıştı.

Ancak en son öğrendiğimiz bilgi Süleyman Aslan’ın evinden çıkan paranın 2.5 milyon dolar artı 2.5 milyon Euro olduğu.

Eldeki Euro’yu dolara dönecek olursak bu rakam aşağı yukarı 3 milyon 450 bin dolar ediyor.

Bu durumda ayakkabı kutularından çıkan paranın toplamı da 4.5 milyon dolar değil, 5 milyon 950 bin dolar ediyor.

Süleyman Aslan gibi mümtaz bir bankacının, ki yeni görevinde başarılar dilemeyi de ihmal etmiştim, onu da bu vesileyle yerine getireyim, 4.5 milyon dolar ile yetinmeyeceğini tahmin etmeliydim.

Süleyman Bey’in evinden çıkan parayı eksik olarak yazdığım için siz değerli okuyucularımdan da, Süleyman Bey’den de, evdeki paraları harcayıp çarçur etmeyen, bütün ev hanımlarına örnek olacak bu davranışıyla tutumlu olmanın önemini bizlere bir kez daha hatırlatan değerli hanımefendiden de özür dilerim."