Gündem
07 Şub 2023 08:53 Son Güncelleme: 07 Şub 2023 08:57

Mehmet Metiner'in deprem paylaşımı olay yarattı! Tepki gelince tweetini sildi!

Eski AKP milletvekili Mehmet Metiner, 10 ilin etkilendiği Kahramanmaraş merkezli deprem hakkında tepki çeken "Ölenleri geri getiremeyiz. Üzüntümüz sonsuz. Lakin Adıyaman’ımızı yeniden onaracak Reis’imiz var" paylaşımını sildi. 

Sabaha karşı saat 04.17'de Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 ve saat saat 13.24'te Elbistan merkezli 7.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Eski AKP Milletvekili Metiner, sosyal medya hesabından, "Adıyaman’ımızın hali harap. Hükümetimiz daha fazlasını yapmalı. Hala enkaz altında olan hemşehrilerim var. Yüreğimiz kan ağlıyor" paylaşımını yaptı.

Metiner'in gönderisine Hamza Temur isimli bir kullanıcı, "Adıyaman yıkık, Adıyaman yalınız, Adıyaman üşüyor. Kahta'da 48 vatandaşımızı an itibarıyla kaybettik" diye yazdı. 

Metiner, sosyal medya hesabından kendisine yanıt veren kişiye şu karşılığı verdi:

"Adıyaman yalnız değil. Adıyaman’ın arkasında Reis var. Adıyaman Reis’in sevdalı olduğu bir şehirdir. Ölenleri geri getiremeyiz. Üzüntümüz sonsuz. Lakin Adıyaman’ımızı yeniden onaracak Reis’imiz var bizim teyzeminoğlu…"

PAYLAŞIMI SİLDİ

Metiner'in sözleri tepki çekerken, Twitter'da ismi en çok konuluşulanlar arasına girdi.  Metiner, kamuoyunun tepkisini çeken sözlerinin içerdiği tweetini daha sonra sildi.