Medya
24 Ara 2021 09:17 Son Güncelleme: 24 Ara 2021 09:28

Mehmet Metiner’den 'Kur Korumalı TL Mevduat' yorumu: Bir darbe girişimi daha engellenmiş oldu

Mehmet Metiner, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ekonomi üzerinden yapılmak istenen darbe girişimine engel olduğunu yazdı.

Eski AKP Milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, Türk Lirası’nın döviz karşısında değer kaybetmesini ve fahiş artışlarının 15 Temmuz darbe girişimin devamı olduğunu iddia etti.

Ekonomiye yapılan saldırıların terör boyutuna ulaştırıldığını yazan Metiner, “Kur üzerinden yapılan hamlelerle amaçlanan şey belliydi: Ekonomiyi çökertmek, Türkiye’ye siyaseten diz çöktürmek. İçerideki vesayet odaklarını bu yüzden harekete geçirdiler” görüşünü dile getirdi. 

ABD Başkanı Biden’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözlerini hatırlatan Metiner, ekonomi üzerinden siyasi operasyon yapılmak istendiğini yazdı.

Metiner, yazısına şöyle devam etti:"Ekonominin 15 Temmuz’u derken kastettiğimiz şey işte tam budur. Cumhurbaşkanı Erdoğan doların 20 TL’ye yükselme trendine girdiği bir süreçte düğmeye bastı. Ekonomi üzerinden yapılan bir darbe girişimine mani oldu. 'Döviz Endeksli TL Mevduat sistemi'nin ilan edilmesiyle birlikte bir darbe girişimi daha engellenmiş oldu. Döviz birden bire baş aşağı inmeye başladı. Vatandaşlarda devletine/hükümetine güven oluştu.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın