Medya
19 Nis 2022 09:40 Son Güncelleme: 19 Nis 2022 10:33

Mehmet Metiner AK Parti'yi uyardı: "Asla temsil makamında bulunmamalıdır"

Mehmet Metiner AK Parti'yi uyardı. 2023 seçimi için uyarıda bulunan Metiner, "İktidarın gücünü başkasına hakaret ve küfür diliyle yansıtan biri asla ‘AK Parti’li olamaz" dedi.

Eski AKP milletvekili ve Yeni Şafak yazarı Mehmet Metiner, partisinin 2023’te yapılması planlanan seçime giderken “milletin istediği aktörlerle yürümek” ve “tevazu” hususlarına dikkat etmesi gerektiğini yazdı.

Yazısında isim vermeden AK Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur’u eleştiren ve gerekirse hızla yenilenmeye gidilmesi gerektiğini belirten Metiner, “Bir ‘AK Parti’li başkanın elinden ve dilinden herkes selamet üzre olmalıdır. İktidarın gücünü başkasına hakaret ve küfür diliyle yansıtan biri asla ‘AK Parti’li olamaz. Kaba söz ve davranışlarla milleti incitip küstürenler asla ‘AK Parti’mizin temsil makamında bulunmamalıdırlar. Kendi bölgesinde dilinden, elinden ve davranışından bizar olunan insanları o mevkilerinde tutmaya devam etmek, ‘AK Parti’mizin değerler sistematiğiyle ve kurucu ruhuyla bağdaşır bir husus değildir. ‘AK Parti’mizin ve özellikle Cumhurbaşkanı’mızın başarısını düşünenler asla bu tür isimlere arkalarında kim durursa dursun taviz vermemelidirler.” dedi.

Metiner, özetle yazısına şöyle devam etti:

‘AK Parti’mizin dikkat etmesi gereken hususların başında şu iki şey geliyor:

Bir: Milletin istediği aktörlerle yol yürümek. Onların temsiline ağırlık vermek.

İki: Her düzeyde tevazuu esas almak. Kibrin zerresini dahi üstünde taşıyanları teşkilatlarda veya temsil sisteminde barındırmamak. ‘AK Parti’mizin değerleri, milletimizin değerleridir. Milletin değerlerini üstünde taşıyan ve millete giderken tevazu timsali olan aktörler gerçek temsili sağladıkları gibi güçlü başarıları da beraberlerinde getirirler.

‘AK Parti’mizi temsil makamında olup ‘AK Parti’mizin gücünü şahısları için kullanan ve milletin arasında kibir abideleri gibi dolaşan kişiler bilinsin ki en başta ‘Reis’imize ve ‘AK Parti’mize zarar verirler. Bu tür insanları koruyup kollamak, milletle tersleşme anlamına gelir ki bunun sandıklara yansıması hiç de hoş olmaz.

‘AK Parti’li bir teşkilat başkanı kendi ilinde, ilçesinde ve beldesinde emin kişi olarak bilinmelidir. Değilse şerriyle ifsad eder.

Bir ‘AK Parti’li başkanın elinden ve dilinden herkes selamet üzre olmalıdır. İktidarın gücünü başkasına hakaret ve küfür diliyle yansıtan biri asla ‘AK Parti’li olamaz. Kaba söz ve davranışlarla milleti incitip küstürenler asla ‘AK Parti’mizin temsil makamında bulunmamalıdırlar. Kendi bölgesinde dilinden, elinden ve davranışından bizar olunan insanları o mevkilerinde tutmaya devam etmek, ‘AK Parti’mizin değerler sistematiğiyle ve kurucu ruhuyla bağdaşır bir husus değildir. ‘AK Parti’mizin ve özellikle Cumhurbaşkanı’mızın başarısını düşünenler asla bu tür isimlere arkalarında kim durursa dursun taviz vermemelidirler.”

Yazının tamamını okumak için tıklayın

Ne olmuştu?

AK Parti Bismil İlçe Başkanı Veysel Yağmur, genlik kollarında görevli bir genci "Gelirsem oraya seni çivi gibi yere çakarım, döverim" diyerek tehdit ve hakaretlerde bulunduğu ortaya çıkmış, söz konusu olay davalık olmuştu.