Politika
21 Şub 2023 13:17 Son Güncelleme: 21 Şub 2023 13:34

Mehmet Barlas’tan muhalefete Bülent Arınç suçlaması! ‘Hayal kırıklığına uğradılar…’

Muhalefeti, ‘Erken seçim konusunda muhalefet, [Bülent] Arınç'ın gazına gelmesin’ diyerek uyardığını söyleyen Mehmet Barlas, “Arınç ile birlikte hareket edip seçimleri kasım ayına alarak zaman kazanacağını düşünen muhalefet bir kez daha hayal kırıklığına uğradı" görüşünü savundu.

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından başlayan "seçim erteleme" tartışmasına ilişkin olarak, [Bülent] Arınç ile birlikte hareket edip seçimleri kasım ayına alarak zaman kazanacağını düşünen muhalefet bir kez daha hayal kırıklığına uğradı" görüşünü savundu.

“Perşembe günü yayınlanan yazımda muhalefeti uyarmış ve ‘Bülent Arınç'ın AK Parti'de bir özgül ağırlığı falan yok. Arınç ne derse tersi yapılmalıdır. Erken seçim konusunda muhalefet, Arınç'ın gazına gelmesin’ demiştim. Maalesef dinletemedim” diye yazan Barlas, şöyle devam etti:

“6'lı Masa ve yandaş medyası ısrarla Bülent Arınç'ın açıklamalarını AK Parti'nin kurumsal görüşü gibi lanse etti. Peki sonuçta ne mi oldu? İktidar kulislerinde 14 Mart ve 18 Haziran tarihleri ciddi ciddi tartışılmaya başlandı. Arınç ile birlikte hareket edip seçimleri kasım ayına alarak zaman kazanacağını düşünen muhalefet bir kez daha hayal kırıklığına uğradı. Erdoğan depremde yıkılan ülkesinin yaralarını sarmakla meşgulken birileri böyle operasyonlar çekiyor. Bunu da ellerine yüzlerine bulaştırıyorlar.”