Medya
26 Oca 2023 09:34 Son Güncelleme: 26 Oca 2023 09:39

Mehmet Barlas'tan “karne hediyesi et" yorumu! "Trol arıyorsanız hiç uzakta aramayın"

Mehmet Barlas, “Trol arıyorsanız hiç uzakta aramayın. 6'lı Masa ve yandaş medyası, Türkiye'nin en pişkin trolleri.” görüşünü savundu.

Sabah başyazarı Mehmet Barlas, HaberTürk TV’nin “karne hediyesi et" haberine ilişkin olarak Halk TV’den Ayşenur Arslan’ın izleyicilerden özür dilemesine şaşırdığını belirtti. Haberi kullanan haber sitelerine haberi düzeltme çağrısı yaptı. Barlas, “Trol arıyorsanız hiç uzakta aramayın. 6'lı Masa ve yandaş medyası, Türkiye'nin en pişkin trolleri.” görüşünü savundu.

Barlas yazısında, "Ayşenur Arslan'ın bile yüzü kızardı ama hâlâ utanmayan birileri var. Mesela 6'lı Masa'nın iki ayağı olan Ahmet Davutoğlu ve Meral Akşener. Davutoğlu bırakın özür dilemeyi 21 Ocak'ta attığı tweet'i bile silmemiş. Yüzü kızarmayanların arasında Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da var. Bunlar bir de her konuşmasında dürüst siyasetten bahsediyorlar. Peki muhalif siyasetçiler bunu yapar da medyası boş durur mu? Bu yalanı birinci sayfasına taşıyan Cumhuriyet, Sözcü ve Karar gazetelerinden de bir açıklama gelmedi. Özür beklemiyoruz ama hiç yoksa haberin internet sitesindeki yayınında bir düzeltme yapın. Orada da aynı yalan haber duruyor. Trol arıyorsanız hiç uzakta aramayın. 6'lı Masa ve yandaş medyası, Türkiye'nin en pişkin trolleri." ifadesini kullandı.