Medya
11 Eki 2010 09:21 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 11:42

MEHMET ALİ ERBİL EKRANLARA GERİ Mİ DÖNÜYOR?

Ünlü şovmen Mehmet Ali Erbil, Çarkıfelek programında yaptığı gaftan sonra ekranlara dönecek mi? Ali Eyüboğlu yazdı...

Mehmet Ali Erbil Tunceli yolcusu

Mehmet Ali Erbil’i kafa dinlemek için gittiği Girne’de üzgün ama  güçlü gördüm  

47’nci Altın Portakal Film Festivali için çarşamba günü geldiğim Antalya’dan bir günlüğüne firar edip Kuzey Kıbrıs’a geçtim. Girne’deki ilk durağım Rocks oldu. Çünkü canlı yayındaki ’iş kazası’ndan sonra programı yayından kaldırılan Mehmet Ali Erbil’in kafa dinlemek için Rocks’a geldiğini öğrendim.

Taksiye atlayıp gittim.

Erbil’i üzgün, ama güçlü gördüm. "Benim de Güner Ümit gibi televizyonculuk hayatım biter mi?" gibi bir endişesi yoktu.

Erbil, "35 yıldır televizyonlarda program yapıyorum. Bugüne kadar alevileri rencide edecek bir söz çıktı mı benim ağzımdan? Altı yıldır evimde çalışan karı- koca alevi. En azından onlar biliyorlar benim alevilere karşı olan sevgimi" dedi. Özellikle İzzettin Doğan’ın, "Kötü niyetinin olmadığını, insanları mutlu etmek için uğraştığını biliyoruz. Sen de olmasan kim güldürecek bizi televizyonlarda" sözlerinin moralini yükselttiğini söyledi.

Erbil’e en büyük destek ise Tunceli’den geldi.

Muhtar köye davet etti
Tunceli’den bir köy muhtarı Erbil’i arayıp, "Bizlere karşı iyi niyetinden en küçük bir şüphemiz yok. Senin Atatürkçü duruşunu, dünya görüşünü beğeniyoruz" deyip, onu köyüne davet etti.

Erbil, bugün ya da yarın o köyün ’Fahri Muhtarı’ olan Star Haber’in patronu Uğur Dündar’la birlikte Tunceli’ye gidecek. Tunceli’de ’Dede’lerin elini öpüp, alevilerin gönlünü alacak ve çok geçmeden yeniden ekranlarda olacak. Bundan önce de iki kez canlı yayında gaf yapan ya da ’iş kazası’ geçiren Erbil, sempatikliğiyle kısa sürede insanların gönlünü almayı bildi. Kanaatim o ki bu kez de öyle olacak ve Erbil, çok geçmeden ekranlara dönecek.

Ali Eyüboğlu/ Milliyet