Gündem
29 Haz 2013 14:44 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 15:15

MEHMET AĞAR ÜNAL AYSAL İLE KAPIŞTI! DUA ET MİSAFİRİZ YOKSA...

Özel bir gecede Mehmet Ağar ve Ünal Aysal arasında yaşanan tartışmada tansiyon bir anda yükseldi.

Fatih Terim, Arda Turan gibi isimlerin de katıldığı bir özel davette, Mehmet Ağar ve Ünal Aysal arasında gergin dakikaların yaşandığı ileri sürüldü. Öyle ki, tansiyon bir anda yükseldi ve Mehmet Ağar Aysal’a ’Dua et misafiriz’ dediği iddia edildi.
 
Habertürk’ten Halil Özer, gergin gecenin ayrıntılarını yazdı:
 
Galatasaray’da, geçtiğimiz günlerde çok özel bir yemekte yaşanan bir tartışma, gündeme damgasını vuracak gibi. Olay Doğan Yayın Holding Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Ali Yalçındağ’ın Kandilli’deki evinde, geleneksel olarak verdiği davette meydana geldi. Her yıl yapılan bu davete genelde G.Saray camiasının ve futbol dünyasının önde gelen isimleri katılıyor. Bu yıl da G.Saray’dan başkan Ünal Aysal, yöneticilerden Ebru Köksal, Adnan Nas ve İrfan Aktar yer aldı. Arda Turan da konuklar arasındaydı.

KIZILCA KIYAMET NEDEN KOPTU
 
İlerleyen saatlerde Fatih Terim de geldi. Bu davetin sürpriz ismi ise Mehmet Ağar’dı. Olaya geçmeden kısa bir hatırlatma yapmak gerekiyor. Mehmet Ağar,Mehmet Ali Aydınlar zamanında yapılan kongrede kulüp başkanı Ünal Aysal tarafından delege olarak gösterilmişti. Ancak daha sonra Ünal Aysal, Mehmet Ağar’ı delegelikten çekerek, yerine eski başkanlardan Faruk Süren’i getirdi. İşte Yalçındağ’ın evinde verilen davette kızılca kıyamet bu olay nedeniyle koptu.
 
AYSAL SESSİZ KALDI

 
Yemekten önce verilen kokteylde Aysal ve Ağar, delege olayından sonra ilk kez karşı karşıya gelince olanlar oldu. Aslında Ağar, bu konudaki sıkıntısını ve üzüntüsünü yakınlarına sık sık anlatırken "Benim delegeliğimi iptal ederken, nezaketen haber bile vermediler" diyerek, öfkesini dile getiriyordu. Ve o gece Ağar içindeki bütün isyanını Galatasaray Kulübü Başkanı Ünal Aysal’ın bizzat yüzüne karşı söyledi. Ağar’ın yaptığı çıkışa Aysal sessiz kalmayı tercih etti. Ağar "Neden?" diye sordu, yine yanıt alamadı.
 
’BEN KULÜBÜN NEFERİYİM’

 
Seslerin giderek yükselmesi bütün davette bulunanların dikkatinden kaçmadı. Ev sahipleri havayı yumuşatmak için araya girmeye başladılar. Ağar son olarak da "Ben bu kulübün neferiyim. Siz buralarda yokken biz vardık" dedi. Ardından da "Elbette beni delegelikten alabilirsiniz. Ama her şeyin bir kuralı var, nezaketi var. Nasıl olur da bana haber vermeden delegeliğimi iptal edersiniz?" diye sordu.
 
Aysal yine yanıt vermeyince Ağar "Dua edin G.Saray Kulübü’nün başkanısınız ve dua edin burada misafiriz. Elbet bir gün Galatasaray başkanlığı koltuğundan ayrılacaksınız. O zaman seninle görüşeceğiz" ifadelerini kullandı.
 
HAKARET OLARAK GÖRÜYOR
 
Davette bulunan diğer konuklar hem başkanı hem de Ağar’ı sakinleştirip bu tartışmaya son verdiler. Ancak tabii ki yaşanan bu olay gecenin havasını bir anda kaçırdı. Başkan Aysal’ın da bu olaya hem sinirlendiği ve hem de çok üzüldüğü özellikle belirtiliyor. Mehmet Ağar’ın kendisine hiçbir şekilde haber verilmeden delege listesinden adının silinmesini kendisine karşı yapılmış bir hakaret olarak görüyor ve kolay kolay da yatışacak gibi değil ve hala bir açıklama bekliyor.