Polemik & Kulis
03 Oca 2020 15:13 Son Güncelleme: 03 Oca 2020 16:13

Medyaradar'dan yılın ilk bombası! Yeni bir haber kanalı geliyor! Hangi gruba ait?

Medyaradar yılın ilk bomba kulisini patlatıyor! The Walt Disney Company çatısı altında bulunan Fox Networks Group Türkiye yeni bir haber kanalı için çalışma başlattı.

Medyaradar, The Walt Disney Company çatısı altında bulunan, FOX Networks Group Türkiye’nin, bir süredir yeni bir haber kanalı için hummalı bir hazırlık içinde olduğu bilgisine ulaştı.

FOX TV yönetimi özellikle, ‘Fatih Portakal’la Ana Haber Bülteni’ ve ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’in yakaladığı başarıyı bir ‘Haber Kanalı’ ile devam ettirmek isteyince haber merkezinin kurmayları ‘çok gizli’ bir hazırlık süreci içine girdi.

Fox Haber'in kurmay takımı yaklaşık 6 ay süren hazırlık sonucunda projeyi oluşturdu ve şimdi söz Fox TV’nin doğrudan bağlı olduğu, yabancı yöneticilerinin atandığı, bütçe denetlemesinin yapıldığı yer olan İngiltere’deki Fox International yönetiminde... Gelir gider dengesi üst yönetimi ikna etmeye yeter ise yeni haber kanalı önümüzdeki ‘yeni yayın döneminde’ yayında olacak!

Büyük bir gizlilik içerisinde yürütülen proje konusunda Fox TV yönetimi ser verip, sır vermese de Medyaradar bazı detaylara ulaştı.

Buna göre haber kanalında ‘Fatih Portakal ile Ana Haber Bülteni’ ve ‘İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat’ programları ortak yayın olarak yayınlanacak.

Fox Haber'in mevcut yapısı korunacak, ayrıca diğer kanallarda görev yapan deneyimli bazı isimler ile başarılı ekran yüzleri transfer edilecek!

Özellikle hedefte Haber Türk, CNN Türk’ten ayrılan küskünler ve NTV var. Buradaki ekran yüzlerinin bazıları ile de daha şimdiden dirsek temasına geçilmiş durumda.

Peki, kanalın yönetiminde kimler olacak?

Fox Ana Haber Genel Yayın Yönetmeni Doğan Şentürk'ün aynı zamanda haber kanalının da genel yayın yönetmeni olacağı Medyaradar'a gelen kulis bilgileri arasında.

Şentürk daha önceden de TGRT ve TGRT Haber'i birlikte yönetmesi dolayısıyla böyle bir tecrübeye sahip.