Gündem
04 Mayıs 2018 14:25 Son Güncelleme: 24 Kas 2018 02:11

Medyaradar'dan CNN Türk bombası! Genel Müdür Erdoğan Aktaş'la yollar ayrıldı!

Doğan Medya Grubu'nun Demirörenlere satılmasının ardından grubun yayın organlarında tam anlamıyla bir deprem yaşanıyor.

Doğan Haber Ajansı (DHA) yönetimine yapılan müdahale,

Hurriyet.com.tr Yayın Direktörü Ercüment İşleyen’in hastanede tedavi gördüğü sırada zorunlu izne gönderilmesi,

Kanal D Ana Haber’i sunan Ahmet Hakan ile Haber Genel Yayın Yönetmeni Süleyman Sarılar’ın görevlerinden uzaklaştırılmaları,

Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila’nın istifası derken sıra geldi CNN Türk’e.

Aydın Doğan’dan aldığı kanal ve gazetelerde köklü bir değişikliğe giden Demirörenler, CNN Türk Genel Müdürü Erdoğan Aktaş ile de yolları bugün itibariyle ayırdı.

Aktaş CNN Türk’te Genel Müdürlük koltuğuna 8 Aralık 2015 tarihinde oturmuştu.

Erdoğan Aktaş kimdir?

Aktaş, İstanbul'da 1967 yılında doğdu. İlk, orta ve liseyi İstanbul'da okudu. Liseyi bitirir bitirmez çocukluk hayali olan gazeteciliğin peşinden koşmaya başladı. 1984 yılında Güneş Gazetesi'ne girerek muhabirliğe başladı. Aynı dönemde İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümünde de üniversite eğitimine başladı. Önce Güneş Gazetesi'nden kovuldu. Yılmadı, çocukluk hayalinin peşinden devam etti. Çeşitli gazetelerde çalışmaya, bazılarından da atılmayı sürdürdü. Sırasıyla Gazete Gazetesi, Hürriyet, Sabah ve Milliyet'de polis muhabiri olarak çalıştı.

1992 yılında Gülbin Aktaş ile evlendi. Bir yıl sonra Star TV'de televizyon haberciliğine başladı. Muhabir olarak sırasıyla Star TV, Show TV ve NTV'de görev aldı.1999-2005 yılları arasında NTV'de Yakın Plan isimle programı hazırlayıp sundu. Bu arada Türkiye'nin ve dünyanın çeşitli bölgelerinde gazeteci olarak gelişmeleri takip etti.

Televizyonculuğa adım attığı Star TV'ye 2005 yılı Mart ayında Genel Yayın Yönetmeni olarak geri döndü. Bu arada "Aşık Olan Terkeder" isimli ilk romanı yayınlandı. Star TV'deki görevini sürdürürken, aynı zamanda Posta Gazetesi'nde günlük köşe yazıları yazdı. 2008 yılında ise Haber Türk TV Genel Yayın Yönetmenliği görevini aldı. 2009 yılı Ağustos ayı itibariyle ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği üstlendi.

ATV Haber Genel Yayın Yönetmenliği görevi sürerken, Turkuvaz Holding bünyesinde yer alan A Haber Kanalı'nın kurup genel müdürlük görevini yürüttü. Bu arada yine A Haber kanalında "Memleket Meselesi" ve "90'a" programlarını hazırlayıp sundu.