Polemik & Kulis
10 Eyl 2020 15:19 Son Güncelleme: 10 Eyl 2020 15:38

Medyaradar duyurmuştu! İmzalar atıldı, ünlü ekran yüzü TV’ye dönüyor

Son olarak CNN Türk ekranlarında izleyici karşısına çıkan deneyimli spiker, yeni kanalı ile sözleşmeyi imzaladı.

Google Haberlere Abone ol

Medyaradar'ın geçtiğimiz günlerde duyurduğu Duygu Demirdağ’ın Olay TV’ye transferi resmiyet kazandı.

Ünlü ekran yüzünün bugün iş sözleşmesini imzalarken çekilmiş fotoğrafına Medyaradar ulaştı.

Demirdağ’ın hafta içi 5 gün yayınlanacak bir haber programı ile ekranlarda olacağı da Medyaradar'a gelen haberler arasında.

Deneyimli sunucu, 2018 yılına kadar CNN Türk’te hafta sonu ana haber ve ‘Gündem Özel’ gibi oldukça fazla izlenen programların moderatörlüğünü yürütmüştü.

DUYGU DEMİRDAĞ KİMDİR?

1987 yılında, Bursa'da doğdu. Uludağ Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümü'nden 2008 yılında mezun oldu. Yüksek lisansını Londra, Middlesex University'de "Medya ve İletişim Yönetimi" alanında yaptı. İspanya, Universidad de Salamanca'da "İspanyol ve Latin Amerika Sineması" ve "Avrupa Birliği Ekonomi ve Politikası" alanlarında eğitim aldı.

Televizyonculuğa, üniversite yıllarında, Line Media Group bünyesinde spiker ve program yapımcısı olarak başladı. 3 yıl boyunca hafta sonu ana haber bültenini sundu, "Bu Gece" isimli gece bülteninin editörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendi. Kültür-sanat programı "Herkesin Keyfi Yerinde"nin yapımcılığını ve sunuculuğunu yaptı. Gündemi akademisyenler, haberciler, sanatçılar ve iletişimcilerle konuştu, "Keyfimiz gerçekten yerinde mi diye?" sordu.

CNN TÜRK Haber Merkezi’ne 2010 yılında katıldı. Muhabir olarak, “Türkiye’nin Enerji Haritası”, “Yeni Muhafazakarlar”, “Yokluk 4 Mevsim”, Yunanistan Ekonomik Krizi” gibi dosyaları hazırladı.

Sahadan, stüdyoya geçiş yaptı. Gece Haberleri ile başladığı spikerlik yolculuğuna 2 yıl boyunca Hafta Sonu Ana Haber’i sunarak devam etti. Seçim dönemlerinde ve siyasi partilerin kurultay süreçlerinde özel yayınlarla ekranda oldu. Gündem Özel tartışma programının moderatörlüğünü yaptı. 2018 yılında CNN Türk’ten ayrıldı ve DW ile anlaşmaya vardı.