Gündem
21 Haz 2024 09:45 Son Güncelleme: 21 Haz 2024 09:53

Medyaradar Cihantimur’un kaldığı ıslahevini görüntüledi!

MedyaRadar, Timur Cihantimur’un Connecticut’ta kaldığı cezaevini görüntüledi. Mahalle arasında olan ve 18 yaşından küçük gençlerin kaldığı cezaevinde ağır suçluların kaldığı öğrenildi. Mahkeme Savcısı Kristin Kearney’nin yaptığı savunma duruşmaya damga vurdu. Kearney , Bülent Cihantimur’un da bu işin içerisinde olduğunu belirterek, “ Orada bir insan can çekişirken bu insanlar bavul topluyordu. Annenin saçlarını kesip sarıya boyatması kaçacaklarını gösteriyor” diye konuştu.

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk’ün haberine göre, Boston Federal Mahkemesi’nde dün Türkiye Saatiyle 22:30’da başlayan duruşmaya savcı Kristin Kearney’in savunması damga vurdu. Duruşmada yarım saat savunma yapan Timur Cihantimur’un avukatları, cezaevi koşullarından şikayet ettiler. Avukatların yaptığı savunmada özetle; “Müvekkilimiz zor şartlarda kalıyor. Kaldığı cezaevinde yüksek suçluluar kalıyor. Dolayısıyla psikolojisi çok bozuk. İntihara teşebbüsü söz konusu. Kendisine zarar vermesin diye 24 saat boyunca çıplak bir şekilde tek kişilik hücrede izole edildi. Yüzünde, vücudunda kızarıklıklar oluştu. İlacını kullanamayor” dedi.

YALVARIYORUM BIRAKIN!

Avukatlar, savunmalarının devamında, “Size yalvarıyorum bu genci bırakın. Ailenin burada iki tane evi var. Akrabaları da var. Burada kalabilir. Sizler de araştırabilirsiniz. Kefalet neyse vermeye hazırız. Bu çocuğu hep birlikte kurtaralım. Burada kalmaya devam ederse kalıcı psikolojik hastalıkları olacak. Müvekkilimiz Amerika vatandaşı. Türkiye’ye iade edilirse güvenliği olmaz. Yasalar orada çok değişik” dedi.

BU ÇOCUK TAM DA OLMASI GEREKTİĞİ YERDE

Bunun üzerine Mahkeme Hakimi, avukatların yaptığı savunmaya karşılık savcı Kristin Kearmey’den savunma yapmasını istedi. Kearney, ilk olarak hazırladığı dosyayı, Cihantimur’un avukatlarının önüne koyarak savunmasına başladı. Kearney, “Siz bu insanların masum olduğuna inanıyor musunuz? Tam da olması gerektiği yerde kalıyor. Cezaevinde psikologlar var. Onlardan destek alabilir. Bir insan can çekişirken bu insanlar kaçmak için bavul hazırlıyorlardı. İki saat içerisinde istedikleri ülkeye kaçabilecek servete sahipler. Anne saçları kesip sarıya boyatması bu insanların kaçmaya hazır olduğunu gösteriyor. Meksika, Kanada ve Küba’ya kaçış planları yaptılar.

BABA MASUM DEĞİL

Baba bu işin içerisinde. Hatta havalimanına onun arabasıyla gidiyorlardı. Sonra ne olduysa adam arabadan iniyor. Bu işi organize eden babadır. Bu cezaevinde medikal doktor var. Kütüphane var. İlk yardım ilaçları var. Dolayısıyla bu cezaevinin öyle de kötü bir ortam yok” şeklinde savunma yaptı.

MEDYARADAR O CEZAEVİNİ GÖRÜNTÜLEDİ

MedyaRadar’dan Ercan Öztürk, Timur Cihantimur’un intihara teşebbüs ettiği iddia edilen Connecticut Cezaevi’ni görüntüledi. Mahalle arasında ve yüksek korunaklı cezaevinde 600 kişi kalıyor. Cezaevinde, 2017 yılında bir mahkumun diş fırçasıyla gardiyanı öldürdüğü ortaya çıktı.