Polemik & Kulis
23 Nis 2019 14:47 Son Güncelleme: 24 Nis 2019 12:21

Medyaradar açıklıyor! Buket Aydın görevden mi alındı?

Kanal D ana haber sunucusu Buket Aydın'ın görevine son verildiği iddia edildi.

Medyaradar açıklıyor! Buket Aydın görevden mi alındı?

2018 yılı Mayıs ayında Kanal D'ye geçiş yaparak burada Ana Haber bültenini sunan Buket Aydın'ın bu görevden alındığı iddia edildi. 

Buket Aydın seçimlerden önce konuk aldığı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "İstanbul, Ankara, İzmir'i kazanacağız" sözlerine gülmesiyle tepkilerin odağındaydı. 

Medya kulislerinde konuşulanlara göre, Aydın'ın yerine ise Ahmet Hakan'ın geçeceği iddia ediliyordu.

Medyaradar bu iddiaları Demirören Medya Grubu'nun üst yönetimine sordu. 

Buna göre Buket Aydın'ın görevinin başında olacağı ve şu an için herhangi bir değişiklik beklenmediği açıklandı.

BUKET AYDIN KİMDİR?

1 Ocak 1985, Bursa doğumlu. İstanbul Kültür Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun oldu.Kadıköy'de bulunan Kuşdili Spikerlik ve Sunuculuk Kursu'nda eğitim alarak iyi dereceyle mezun oldu. Bir sene özel bir radyoda haber spikerliği yaptıktan sonra Kanaltürk kanalına girerek spor bülteni ve daha sonra hafta sonu ana haber bültenlerinde sunuculuk yaptı. Kanal Türk'ten ayrıldıktan sonra TRT Türk kanalına geçerek program sunuculuğu yapan Buket Aydın 2011 yılı Nisan ayında yeniden yapılanmaya geçen NTV'ye transfer olarak haber kuşaklarında sunuculuk yapmaya başladı. NTV'de hafta içi 23.00'da başlayan Gece Bülteni Kuşağını ve 20:00'da başlayan Ana Haber Bültenini sunan Aydın 2018 yılı Mayıs ayında Kanal D'ye geçiş yaparak burada Ana Haber Bülteni'ni sunmaya başlamıştı.

Haber spikerliği dalında pek çok ödülü bulunan Buket Aydın 2013 yılında evlenmiştir.