Gündem
16 Nis 2012 11:14 Son Güncelleme: 23 Kas 2018 13:32

MEDYADA İLGİNÇ GELİŞME! CİNER GRUBU KİMİNLE MARKETÇİLİK YAPACAK?

Ciner Grubu market zinciri kurmak için yola koyuldu.Şirketin ortakları ise bakın kimler oldu?

Medya sektöründe ilginç bir şirket kuruldu. Şirketi ilginç kılan,ortaklık yapısı ve faaliyet alanı.. Şirketin tam adı şöyle: UCZ MAĞAZACILIK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ…Kuruluş tarihi ise çok yeni: 10 Nisan 2o12…

Buraya kadar her şey sıradan gibi..Ama kestirmeden söyleyelim: Ciner Grubu market zinciri kurmak için yola koyuldu. Dia gibi, Şok market gibi… 1 milyon TL sermayeli şirketin Ciner dışındaki ortağı ise, discount market zinciri kurmasıyla ünlü Mehmet Fatih Saraç.. Saraç, Cüneyt Zapsu ile BİM’ kurucuları arasındaydı. ABD’nin Bin Ladin’le bağlantılı olduğu iddiasıyla hesaplarını dondurduğu Yasin El Kadı’nın Türkiye’deki ortağıydı.

İçecek ve tütün ağırlıklı perakende ticaret yapmak üzere kurulan UCZ A.Ş. ‘nin ortaklık yapısında CİNER Grubu’nun 3 ust duzey yoneticisi ile birlikte Mehmet Fatih Saraç var. İşte şirket hissedarları:

MEHMET FATİH SARAÇ Yönetim Kurulu Başkanı
NEDİM ŞENER Başkan Yardımcısı (CİNER Grubu yöneticisi)
DOĞAN PENÇE Yönetim Kurulu Üyesi (CİNER Grubu Yön.)
ORHAN YÜKSEL Yönetim Kurulu Üyesi (CİNER Grubu Yön.)

Mehmet Fatih Saraç eski Milli Gazete yazarı. Yasin El-Kadı’yı Türkiye’ye getiren isim.. Çizgi film üretmek, sanat atölyeleri kurmak üzere Ella Film ve Prodüksiyon ve gıda şirketi olarak Caravan’ı (Kervan) kurdu..Kervan BİM adını aldı.

Saraç’ın ortağı olduğu şirketler, hızlı büyüme grafiğine sahip.. Saraç’ın ortak olduğu Landmark Holding, Aydi Ayakkabı, Yeni Mağazacılık, Evdi Ev ürünlerinde Y.Kurulu Başkanı Aziz Cüneyt Zapsu görünüyor.

www.haberhakki.com